Pišemo o sebi...predstavljamo se...

Autor: Mihaela Njegovec, 29. 9. 2015.

Potaknuti pjesmom Monolog patuljka Cinculjka odlučili smo izraditi "osobne kartice" za svakog od nas. Svaki učenik dobio je zadatak nacrtati sebe i ukratko se opisati (izgled, osobine, što voli, što radi u slobodno vrijeme...). Nakon izvršenog zadatka, učenici su ostalim učenicima predstavljali sebe. Radove smo na kraju uvezali u zajedničku razrednu slikovnicu. Što smo napisali? Pročitajte u sadržaju.

Ja sam Gabriela. Imam 8 godina. Idem u 3.c razred. U školi volim crtati i družiti se s prijateljima. Živim u stanu i družim se s bratom. Volim pomagati mami u kuhinji i slušati glazbu. Imam svjetlo smeđu kosu i zeleno-smeđe oči. Želim trenirati tenis zato jer mi se najviše sviđa od svih sportova. Najdraže životinje su mi konji koji su bijeli i imaju crnu grivu. Kada odrastem voljela bih biti umjetnica.

Zovem se Matej Baković. Idem u treći razred osnovne škole. Imam smeđu kosu, plave oči i srednjeg sam rasta. Volim ići u školu i igrati nogomet. Bavim se učenjem, pisanjem zadaće i sportom.

Zovem se Dominik.Imam devet godina.Učenik sam trećeg razreda osnovne škole. Živim preko puta škole. Visok sam i jak, ali to hrabro nosim. Imam plave oči i repić, moj zaštitni znak. Volim se družiti i uživati u dugim igrama sa svojim prijateljima. Obožavam jesti povrće i voće. Životinje i priroda me vesele. Zbog toga se bavim sportskim ribolovom. Lopta mi je draga pa igram rukomet. A nakon svega volim se baviti kompjuterima.

Zovem se Matej Čorak. Volim voziti bicikl i igrati rukomet. Imam smeđu kosu i tamnosmeđe oči. Visok sam.

Ja se zovem David Tokić. Imam osam godina i idem u treći razred. Imam smeđu kodu i tamno zelene oči. Moje omiljeno jelo je roštilj i pizza. Volim ići u školu i družiti se s prijateljima. U slobodno vrijeme igram nogomet i tenis.

Zovem se Dario Horvat, a neki me zovu Darac. Imam devet godina i idem u 3.c razred. Jako volim nogomet i puno ga igram. Volim se voziti na biciklu. Imam puno prijatelja s kojima se uvijek družim. Ne volim kada se netko tuče i svađa jer ja nisam takav. Mislim da sam jako dobar prijatelj.

Ja sam Lana Gregčević. Idem u 3.c razred. Imam dugu plavu kosu i smeđe oči. Visoka sam 146 cm. Volim plivati, trčati, igrati se i spavati. Pohađam glazbenu školu i krenula sam u dramsku skupinu. U slobodno vrijeme sviram klarinet (vježbam). Idem u 2.razred glazbene škole. Imam 9 godina. Rodila sam se 2006.godine.

Moje ime je Vanesa. Imam smeđu kosu i svjetlo smeđe oči. Zubi su mi maleni. Uši su mi velike, ali zbog njih bolje čujem. Trepavice su mi crne i guste. Ruke su mi malene, a i hladne. Imam devet godina. Volim razne igre: badminton, graničara, košarku i nogomet. Ja sam dobrodušna, druželjubiva, živahna, prijateljski sam raspoložena, volim dijeliti. Volim učiti i jako sam marljiva.

Ja sam Dea. Učenica sam trećeg razreda. Imam devet godina. Živim u Ivanić-Gradu. Volim svog psa Dinu i svoju mačku Čupkicu. Najviše volim ići u šetnju i volim svoju učiteljicu Mihaelu. Često boravim na svježem zraku i rolam se. Puno se igram sa svojim papigama. Imam brata Frana, mamu Jasminu i tatu Igora.

Ja se zovem Lovro Banić. Živim u Ivanić-Gradu. Učenik sam 3.c razreda. Imam smeđu kosu i smeđe oči. Volim se družiti s prijateljima. Volim učiti. Volim sladoled. Dobar sam u kompjuterskim igricama. Volim pomagati drugima.

Ja sam Marko Quni. Imam 9 godina. Živim u Ivanić-Gradu. Idem u 3.c razred. Inače idem u sportsku skupinu i igram nogomet. Vozim bicikl. Učim engleski. Šetam s prijateljima. Zabavljamo se, idemo na sladoled, pijemo limunadu, igramo se.

Ja sam Mislav. Idem u 3.c razred. Imam devet godina. Oči i kosa su mi smeđe boje. Visok sam 141 cm i težak oko 33 kg. Volim likovni i igru s prijateljima. Bavim se rukometom i jako sam dobar u tome.

Zovem se Tia Mihaljević i imam 9 godina. Živim u stanu s mamom, tatom i mlađim bratom. Idem u 3.c razred osnovne škole Đure Deželića. U slobodno vrijeme bavim se rukometom. Volim sportove i igru s prijateljima. Mislim da sam dobra, društvena, zabavna i vrijedna djevojčica.

Zovem se Matija. Ja sam tvrdoglav. Volim se igrati.

Zovem se Petar. Idem u Osnovnu školu Đure Deželića. Imam devet godina. Moje ime znači kamen ili stijena. U slobodno vrijeme se bavim sportom. Volim prirodu, životinje, glazbu i prijatelje. Jako sam veseo i radostan učenik. Volim se jako družiti s djecom. Vješt sam u učenju, a najdraži mi je predmet matematika. Preko vikenda volim pecati ribe, a najslađa ribica mi je crvenperka. Najdraža rijeka mi je rijeka Lonja. Jako volim Jadransko more.

Moje ime je Marin. Idem u 3.c razred. Živim u Ivanić-Gradu. Imam kratku smeđu kosu i smeđe oči. Imam crne naočale zato što slabo vidim. Imam smeđu majicu, sive hlače i plave tenisice. Treniram karate, imam narančasti pojas. Volim jesti pomfri i pizzu, a piti čudomiks. Volim se igrati i slagati lego kockice. Mogu za sebe reći da sam dobrodušan, uporan i odan prijatelj.

Zovem se Erica. Idem u treći razred Osnovne škole Đure Deželića u Ivanić-Gradu. Visoka sam 130 cm, imam smeđe oči i smeđu kosu. Imam mali nos i tanke usne koje jako volim namazati crvenim ružem. Kaže moja mama da se sa svojih 8 godina volim jako šminkati i oblačiti. Imam mlađu sestru Korinu. Ona ima 6 godina. U slobodno vrijeme nas dvije se puno igramo. Najviše da smo princeze i kraljice koje vladaju svijetom. Tada se zavučemo u mamin ormar i oblačimo njezinu odjeću i obuću, što nju jako ljuti jer joj sve razbacamo. Imam još dvije mlađe sestre, Nikol 2 godine i Tara 5 mjeseci. Obožavam ih jer su mi jako slatke. Volim se voziti na biciklu, rolati i igrati se učiteljice.