Susret s književnikom

Autor: Mihaela Njegovec, 23. 10. 2015.

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna u goste nam je stigao književnik Krunoslav Božić.

Krunoslav Božić je naš sugrađanin i pisac za djecu i odrasle. Nas su posebno zanimala pitanja vezana uz nastanak dječjih romana. Najviše pitanja smo postavljali oko romana Djeca kokošarskog placa u kojem je radnja smještena u stari dio našega grada. Gospodin Krunoslav strpljivo je odgovarao kako je nastao roman, tko su likovi i gdje su oni sada. Pokazao nam je i fotografije djece toga doba o kojoj je pisao. Susret je bio zanimljiv i poučan, a saznali smo jako puno o životu ljudi i djece našega grada prije 30-ak i više godina.

Priloženi dokumenti:
aa.JPG (445.52 KB)