Istražujemo prošlost, sadašnjost, budućnost

Autor: Mihaela Njegovec, 17. 1. 2016.

U siječnju smo započeli istraživati o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.

Od roditelja, baka i djedova pokušali smo saznati tko su bili naši predci i kako su se zvali. Izradili smo svoja obiteljska stabla. Na idućem satu smo iznosili zapažanja do kojih smo došli. Bilo je vrlo zanimljivo vidjeti koja su bila najučestalija imena i prezimena, te razvoj naših obitelji do danas.

Zatim smo naučili kako vremenska razdoblja možemo podijeliti u veće i manje cjeline. Krenuli smo s desetljećem i pomoću fotografija ili crtajući, u školi smo izradili svatko svoju lentu vremena. Izrađeno smo prezentirali na razrednom panou.

Daljnje istraživanje odvelo nas je do većih vremenskih cjelina-stoljeća. Naučili smo kako odrediti koja godina pripada kojem stoljeću. zatim smo nastavili istraživati život naših predaka. U knjigama, enciklopedijama ili razgovorom s članovima obitelji, saznali smo za neke predmete koji su se koristili prije, a danas više ne. U goste smo pozvali Deinu baku Veru koja je veći dio života provela na selu. Pričala nam je zanimljive priče o svom djetinjstvu i načinu života prije 60-ak godina. Mnogim doživljajima smo se od srca nasmijali. Za kraj smo se pozdravili, fotografirali za sjećanje i poželjeli baki Veri još mnogo zdravlja u sljedećim godinama.