Fašnik - najluđi dan!

Autor: Mihaela Njegovec, 10. 2. 2016.

U utorak , 8. veljače, proslavili smo Fašnik.

Dan ranije kod kuće smo vrijedno izrađivali ili pripremali maske i kostime, kako bi sljedeći dan zasjali u punom sjaju. Već od prvog sata bilo je veselo jer su naš razred ispunile najrazličitije maske i tako unijele radost i smijeh. Nastava je također bila posvećena Fašniku, a za obrok u školi jeli smo krafne. Nakon trećeg sata svi smo se okupili u holu škole i osudili Fašnika za sve zloće koje su nam se dogodile.
Ovo je osuda koju su napisali učenici 3. c razreda:

FAŠNIK JE KRIV

ŠTO UČENICI SE LJULJAJU,

PA SA STOLCA ČESTO PADAJU.

I KRIV JE ŠTO

NAŠ RAZRED VODENE KOZE NAPADAJU.

SVAKAKO JE KRIV

ŠTO NEKI NE ZNAJU TABLICU MNOŽENJA

PA SE ZADACIMA BELJE,

A U ŠKOLSKOJ KUHINJI NE VOLE JESTI KISELO ZELJE.

OD JUČER SMO MU DODALI JOŠ JEDNU MANU,

ZATO ŠTO JE MATEJU PROZOROM RAZBIO GLAVU.

OSUDITE GA SLOBODNO

AKO NAS SE PITA,

JER MI ĆEMO ZAUVIJEK OSTATI

NEOBIČNA SVITA!

Nakon osude svi učenici škole zajedno su slavili uz ples i pjesmu. Neki kažu da im je ovo bio najbolji dan u godini!