Posjet ribnjacima Bajeri

Autor: Mihaela Njegovec, 4. 4. 2016.

U srijedu 30.03. su učenici 3. razreda posjetili ribnjake u našem gradu. Lijep proljetni dan iskoristili smo za šetnju do najvećih voda stajaćica u gradu.

Već na samom ulazu imali smo lijep doček. Veliki labud nas je došao pozdraviti i zamoliti nešto za jelo. Budući da nismo imali ništa prigodno, ubrzo nas je napustio i otputio se u obližnje šipražje čuvati svoju labudicu. Mi smo nastavili naše istraživanje. Sve ono što smo naučili iz knjiga, sada smo željeli proučiti u prirodi. Tražili smo i imenovali biljke koje rastu u i uz vodu, promatrali smo životinje uz vodu i kukce na površini vode. Zaključivali smo zašto su još sve životinje uspavane i zašto je tako tiho. Blatni i puni dojmova, laganom šetnjom vratili smo se u školu. Obećali smo si da ćemo se svakako vratiti na Bajere u neko drugo godišnje doba.