Projekt-Ime nije samo slovo

Autor: Mihaela Njegovec, 19. 11. 2014.

Ove godine sudjelujemo u školskom projektu Građanin. Prvi zadatak je bio vezan uz Međunarodni  dan dječjih prava. ".razredi obradili su temu "Ime nije samo slovo".

Tijekom školske godine često ćemo raditi na projektu Građanin. Prvi zadatak je bio vezan uz Međunarodni dan dječjih prava. Radionice pod nazivom "Ime nije samo slovo" odradili smo tijekom nekoliko sati razrednog odjela. Prvo smo u krugu razgovarali o svojim imenima. Upoznavali se i pokušali reći nešto dobro sami o sebi i o drugima. Igrali smo igre komunikacije u kojima smo glumili razne svakodnevne situacije u kojima se ljudi često nalaze. Kod kuće smo, na pripremljenom obrascu, istraživali o našim imenima (što znače, tko ih je predložio i zašto), o datumu i danu rođenja (kakvo je bilo vrijeme, što je bilo posebno taj dan, tko je bio prisutan), pisali smo kakvi smo i što volimo, po čemu smo posebni. To je bio vrlo zanimljiv dio jer su nam u istraživanju pomagali odrasli ukućani koji su se s radošću prisjećali dana rođenja svoje djece. Nakon istraživanja, u školi smo razgovarali o istraženom, te na velikom papiru iscrtavali obrise svojih tijela. Sami smo odabirali obrisne crte, a u iscrtavanju smo pomagali jedni drugima. Bio je to vrlo zanimljiv i smiješan sat! Svi obrisi su dobili pravi smisao kada smo šarenim bojama ispisivali na njih svoje posebnosti. Na kraju smo , zajedno sa prijateljima iz drugih odjela postavili izložbu u našem hodniku. Tako je nastalo ludo druženje i prekrasna i zanimljiva izložba naših likova. Svaki dan rado obilazimo izložbu, čitamo jedni o drugima i upoznajemo se. Pozvali smo i naše roditelje da učine isto!