Pišemo, pišemo

Autor: Vanja Lovinčić, 7. 4. 2015.

Pročitajte nekoliko sastavaka smiley

Opis proljetne grančice

Sjedim u svom voćnjaku i gledam trešnju. Trešnja ima duguljastu i tanku grančicu. Na grančicama ima prelijepe, mirisne, bijele cvjetove. Cvjetovi imaju miris na moj najdraži parfem Dolaze pčele i leptiri. Puše lagani povjetarac.

Volim  svoju grančicu jer miriše na moj parfem.

Dario Horvat 2.c

Opis proljetne grančice

Sjedim u dvorištu u kasno proljeće. Baka i djed su kraj mene. Promatram trešnju. Trešnja je tanka i krhka. Boja joj je na grančici smeđa. Cvjetići su lijepi i ružičaste boje. Miris biljke je kao mamin parfem. Svuda oko biljke pčele lete i skupljaju pelud. Sviđa mi se trešnja zato što će iz nje izrasti ukusan plod.

Dea Štajdohar 2.c

Opis proljetne grančice

Nalazim se u parku i promatram jednu mirisnu grančicu. Grančica je srednje debela i dugačka. Napola je zelena, a napola smeđa. Cvjetovi imaju velike bijele latice. Miriše kao trešnja. Oko grančice lete pčele, bumbari, komarci, a po njoj hodaju mravi. Sviđa mi se grančica zato što je moje najdraže boje.

Marin Kurešić, 2.c

Opis proljetne grančice

Jednog proljetnog dana bila sam u šumi. Promatrala sam jednu rascvjetalu trešnju. Bila je malena i krhka. Boje na grančici su bile smeđe ali pomalo i crnkaste. Cvijet je na sebi imao lijepe, bijele latice.  U unutrašnjosti su bili maleni prašnici, a na njima se skupljala pelud.Taj me miris podsjetio na mamin parfem. Svuda su letjele pčele i leptiri. Leptiri su bili tako šareni da ih je bilo teška uočiti. Vjetar je nježno puhao a moju kosu. Grančica mi se svidjela jer je to njezino prvo cvjetanje.

Vanesa Dianek, 2.c

Moj neobičan san

Večerali smo. Poslije večere oprala sam zube i legla u krevet. Gledala sam crtić o dobrim duhovima. Zaspala sam. Probudila sam se i netko mi je kucao na vrata. Otvorila sam i vidjela duhove. Mislila sam da su zločesti. Došli su zombiji. Duh me spasio. Saznala sam da je duh dobar. Pitala sam ga ima li kakve moći. Rekao je da ima. I bacio je prah na mene, i najednom smo poletjeli u visine preko oblaka. Letjeli smo kao leptiri. Bilo je lijepo. Duh me vratio kući. Rekao mi je neka ga nazovem kada poželim letjeti i tada ću letjet s njim. Probudila sam se i shvatila da je to samo san. Otišla sam u školu i cijelom razredu ispričala svoj neobičan san.

Dea Štajdohar 2.c