Izvanučionička nastava: Vode u zavičaju

Autor: Mihaela Njegovec, 18. 5. 2015.

Učeći o vodama u zavičaju oslučili smo svoje znanje upotpuniti promatranjem na terenu. Posjetili smo obalu rijeke Save u Dubrovčaku Lijevom, a na povratku smo se zaustavili i uz nasip gdje smo promatrali obližnju baru.

U jutarnjim satima autobusom smo se zaputili u Dubrovčak Lijevi, na obalu rijeke Save. Tamo smo promatrali tok rijeke, određivali lijevu i desnu stranu, te skelom prešli na drugu obalu. Za mnoge je to bio poseban doživljaj jer nikada nisu putovali takvim prijevoznim sredstvom. Na povratku smo se zaustavili uz nasip gdje smo promatrali obližnju baru. Za razliku od rijeke, ova voda je bila stajaća i u njoj je biljni i životinjski svijet potpuno drugačiji. Vidjeli smo i čuli mnoštvo žaba, vidjeli labudove i čaplju, te mnoge kukce vretenastih krila. Iz daljine su nas pozdravili i konji koji su bili na ispaši. Bio je to vrlo živopisan izlazak iz naše učionice iz kojeg smo mnogo toga naučili.

Priloženi dokumenti:
skela_4.JPG (639.87 KB)