Moslavačka priča

Autor: Marina Rodeš, 22. 11. 2015.

23.10.2015. smo bili na imanju Moslavačka priča u Velikoj Ludini.

Jesen

Jednog dana zaigrana jesen je dolutala s divljim vjetrom u naš grad.

Došuljavši se u zlatnom ogrtaču jesen se sakrila u kišni oblak, a zatim se spustila u grad. Sa sobom je ponijela zlatne kistove, palete i tople boje. Dok je bojala listove slučajno je obojila mirisnu krušku koja joj se radosno smješkala. Na vedre oblake bacila je sivu boju, radosnim vjetrovima pojačala je hlađenje.

Nakon bojanja jesen je pozivala svoje zaigrane prijatelje na igru, a nama ljudima preporučila da se spremimo i obučemo tople kapute.

Kristina

IZLET U ŠUMU

Izlet u šumu je bio krasan i neobičan doživljaj.

Lišće je padalo na gljive jer im se stablo nije više sviđalo. Vidjeli smo različite gljive i upoznali nove biljke. Gljive su nam mahale šeširima dok su se druge penjale po stablu.  Bukva i Bukovača su najbolje prijateljice. Vidjeli smo Bršljan i Koprivu kako se prepiru tko je zdraviji. I Paprat kako se šeće šumom,a Zukva nam je mahala svojim šupljim rukama.

U šumi  nam je bilo lijepo jer nas je dočekala puna veselja i raširenih ruku.

Andrej  Šimunović