Volimo svoju domovinu

Autor: Marina Rodeš, 18. 2. 2016.

Na nastavi prirode i društva učimo o svojoj domovini, na satu hrvatskog jezika pišemo o našoj ljubavi prema njoj i njenim ljepotama.

Moja domovina

Moja domovina je velika i lijepa.

Ima puno gora i jezera. Ima i rijeka širokih i dubokih. Šume moje domovine dom su mnogih životinja i biljaka. Veliko, veliko plavo more je ono čime se ponosim. Zove se Jadransko more. Volim ga jer se ljeti mogu u njemu kupati. Ima puno riba, a volim i ploviti brodom. Moja domovina ima jedan glavni grad, najveći među gradovima, a to je Zagreb. Imamo lijepih nacionalnih parkova, lijepih starih građevina i spomenika.

To je moja domovina Hrvatska i sretan sam što živim u njoj.

Stjepan Škrnjug

Lijepa naša domovina

Moja domovina se zove Hrvatska. Jako je lijepa i velika. Moja domovina je puna prirodnih ljepota.

Ima puno velikih gradova, a to su: Zagreb, Karlovac, Sisak, Rijeka, Poreč, Pula, Zadar, Šibenik, Split, Dubrovnik, Varaždin, Bjelovar, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar i Osijek. Ima planina, gora i otoka, puno rijeka i jezera. Neke od rijeka se ulijevaju u najveću rijeku Dunav, a onda sve teku u Crno more. Hrvatska ima trobojnu zastavu i himnu pod nazivom „Lijepa naša domovino“.

Ja jako volim svoju domovinu i sretan sam što živim u njoj.

Sven Šimunac

Moja domovina

Moja domovina je Hrvatska. Ona je meni najljepša.

U mojoj domovini ima puno lijepih gradova i sela. Ljeti se kupamo u Jadranskom moru. Užitak je prošetati uz Plitvička jezera i slapove Krke. U mojoj domovini žive dobri i vrijedni ljudi. Oni se trude da moja domovina bude što ljepša i bogatija.

I ja se jako trudim da vrijedno učim i slušam svoje roditelje. Mislim da tako i ja mogu pomoći da moja domovina bude najljepše mjesto pod suncem.

Antonela Kokić

Dragi prijatelju!

Zovem se Domagoj i živim u Hrvatskoj, predivnoj zemlji. Stanujem u Ivanić-Gradu. Opisat ću ti malo svoju zemlju.

Moja zemlja je predivna. Ima mnogo prirodnih ljepota. Jedna od njih su Plitvička jezera. Nikad nisam bio tamo, ali mislim da su predivna.  Još jedna od ljepota je Jadransko more i njegovi otoci. Jadransko more je čisto i bistro, a i otoci su lijepi. Hrvatske planine su također posebne. Neke naše građevine su pod zaštitom UNESCO-a kao na primjer: Eufrazijeva bazilika u Poreču, Dioklecijanova palača u Splitu i još mnogo njih. Zaštićeno je i klapsko pjevanje, lepoglavska i paška čipka.

Baš me zanima koje su ljepote tvoje domovine.

Domagoj Beus

Draga Leda!

Ja živim u Hrvatskoj, u Ivanić-Gradu. Naš hrvatski grb je jako lijep, a i zastava mi se dopada. Zastava kao i grb ima bijelu, crvenu i plavu boju. Ovdje u Hrvatskoj ima puno prirodnih ljepota u sva četiri godišnja doba. Mnogo gradova ima, Zagreb je glavni grad. Jadransko more je toplo i lijepo more. U njemu se kupam svako ljeto.

Meni se u Hrvatskoj jako sviđa, sve je prekrasno. Jedva čekam da dođeš i to sve vidiš.

Kristina Čolić

Dragi prijatelju!

Dragi moj prijatelju, ja živim u Republici Hrvatskoj.

Ona je meni najljepša zemlja. Ima lijepo i čisto Jadransko more s puno otoka i poluotoka. Kroz cijelu Hrvatsku ima nacionalnih parkova i parkova prirode. U mnogim  gradovima ima znamenitih crkvi, građevina, muzeja i dvoraca. Hrvatska je raznolikog reljefa. Od ravne Slavonije, brežuljkastog Zagorja do Velebita, naše najzanimljivije planine.

Posjeti moju domovinu, jako je lijepa u svim godišnjim dobima.

Edo Šabanić

Draga Kristina!

Moja se domovina zove Hrvatska. Jako je lijepa i ima jako dobrih ljudi u njoj.

Hrvatska je jedna od najljepših zemalja. Zbog toga svakoga ljeta i zime u Hrvatsku dođu mnogobrojni turisti. Naše more je Jadransko, vrlo je lijepo i po tome je Hrvatska posebna. Imamo jako lijepu himnu, s kojom je pjesnik Antun Mihanović iskazao poštovanje i ponos prema Hrvatskoj. Dva najveća nogometna kluba su Hajduk i Dinamo, koji su postigli mnogo uspjeha u Europi.

Ja volim Hrvatsku i ne bih ju mijenjala za sve ljude na svijetu.

Leda Rogić

Moja domovina

Moja domovina Hrvatska je meni najdraža.
Ima puno prirodnih ljepota, potoka, rijeka, šuma, nacionalnih parkova i nizina i planina. Gradovi imaju stare građevine u  spomenike. Najljepše je Jadransko more, predivno plavo i još uvijek čisto. U mojoj domovini žive dobri i hrabri ljudi. Volimo naše običaje i čuvamo našu baštinu.
Meni je moja domovina najljepša zato što u njoj žive moja obitelj i prijatelji.
                       Jan Jarec. :-)