4.listopada Dan zaštite životinja

Autor: Irena Novak Tvrtković, 19. 10. 2014.

Povodom Dana zaštite životinja u razredu smo imali različite kućne ljubimce. Učiteljica je donijela svog zeca, kojeg smo opisivali na satu hrvatskog jezika i slikali na satu likovne kulture. Luka je donio svoje papige, Kristina malo mače, Domagoj, Stjepan, Sven, Jan i Leda su uz pomoć roditelja doveli svoje pse. Bilo nam je zanimljivo!

ZEC

Zec je kućni ljubimac , malena je životinja.

Tijelo mu je izduženo i bijelo kao snijeg . Glava mu je malena s bijelim brkovima i lijepim crvenim očima. Vrh njuškice mu je crn , a ostali dio siv. Uši su mu duge i uspravne. Sive su boje, a na vrhovima crne . Ima četiri kratke sive šapice. Repić mu je kratak, siv i čupav. Zec je plah, brz i zaigran .

Prema zecu treba biti nježan , brižan i odgovoran. Sviđa mi se jer se slatko umiva i skače.

Ivona Mihetić

ZEC

Zec je kućni ljubimac, malena je životinja.

Tijelo mu je bijelo kao snijeg. Glava mu je malena, bijela i ima bijele brkove. Vrh njuškice mu je crn, a oči su mu crvene. Uši su mu dugačke i izdužene. Zec ima četiri kratke sive šape. Repić mu je kratak, siv i mekan. Brz je, plašljiv i zaigran, jako je uredan.

Ja jako volim zečeve i voljela bih imati jednog takvog.

Patricia Prenaj

ZEC

Zec je kućni ljubimac, mala je životinja.

Zec ima izduženo tijelo i snježno bijelu dlaku. Glava mu je malena i  ima bijele brkove. Njuška mu je sivo-bijela, a oči crvene. Ima dugačke uši koje stoje uspravno. One su nježne, tople i sive su boje. Ima četiri kratke sive šape. Repić mu je nježan, mekan, kratak i siv. Zec je plašljiv, brz i zaigran, stalno je čist i uredan.

Ja ne bih htio imati zeca zato što imam psa.

Sven Šimunac

ZEC

Zec je kućni ljubimac, mekana je životinja.

Tijelo mu bijelo kao snijeg. Glava mu je malena i bijela. Naprijed ima njuškicu koja je na vrhu crna, a ostalo je sivo s bijelim brkovima. Uši su mu dugačke, crne, vrlo tople  i stoje uspravno. Kada je opušten, spusti uši. Ima četiri mekane, sive i kratke šape. Repić mu je čupav  i nježan. Najviše mi se sviđa što je uvijek čist.

Htio bih imati zeca jer mi se sviđa.

Jan Jarec