Događanja u listopadu

Autor: Marina Rodeš, 1. 11. 2014.

Mali kuhari su uz Dane zahvale za plodove zemlje sami umijesili kruh i lijepo ga oblikovali.

Medicinske sestre su provjerile naš vid i održale nam predavanje o zdravoj prehrani i skrivenim kalorijama.

Posjetili smo

30.listopada smo posjetili Gradsku vijećnicu u kojoj radi gradonačelnik našega grada. Tamo smo vidjeli makete nekih građevina i razgovarali s gospodinom Javorom Bojanom Lešom. Prvo smo mu se zahvalili za kupljene udžbenike, plaćanje škole plivanja i dijela školske prehrane. Odgovarao je na sva naša pitanja i obećao nam i dalje tako pomagati.

Slijedeći dan je bio Svjetski dan štednje pa smo ga započeli u Zagrebačkoj banci. Direktorica banke nam je rekla da je važno štedjeti i ne trošiti novac na nepotrebne sitnice. Bili smo u prostoriji u kojoj su bankomati. Dobili smo bojanke i male vjetrenjače.  Na povratku smo u Pučkom otvorenom učilištu pogledali izložbu ilustratorice slikovnica Andreje Huseinović Petrlik.

U ova dva dana smo naučili da trebamo štedjeti i da nije lako biti gradonačelnik.

Andrej Šimunović