Svemir

Autor: Marina Rodeš, 22. 4. 2015.

Učili smo pravilno pisanje imena nebeskih tijala pa smo i samo pisali priče u kojima smo primijenili naučeno.

Svemir

Jednoga dana bio sam u knjižnici i čitao knjigu o Sunčevom sustavu. Kada mi  je već dosadilo i htio sam poći kući, knjiga me je povukla u sebe.

Završio sam u napuštenom svemirskom brodu. Iz njega sam promatrao okolne zvijezde i planete: Malog i Velikog medvjeda, Sjevernjaču, Sunce i malog Merkura. Zemlja je izgledala kao plavi biser s malim sivim balonom- Mjesecom. Velikim teleskopom sam promatrao imaju li planeti svoje stanovnike. Tražio sam Marsovce, Venerance, Urance i Jupiterijance, ali nigdje nisam nikoga našao. Pokrenuo sam brod i stigao do Merkura. Tamo je bilo toliko vruće da se sve počelo topiti.

Htio sam pobjeći od te vrućine i odjednom se našao u svom krevetu, na planeti Zemlji. Bio sam sretan da sam na sigurnome.

Andrej Šimunović

Poziv izvanzemaljcu na priredbu u našu školu

Dragi izvanzemaljče!

Ja sam Leda i pozivam te na priredbu u Osnovnu školu Đure Deželića koja će se održati u lipnju.

Kada kreneš sa svog planeta Marsa, dođi na Mliječnu stazu gdje ćeš pronaći Zemlju. Na toj planeti traži jednu malu zemlju Hrvatsku koja se nalazi u Europi. Najveći grad Republike Hrvatske je Zagreb. Od Zagreba kreni prema Slavoniji. Kada prođeš Sesvete i Dugo Selo stići ćeš do Ivanić-Grada. Prođi Savskom ulicom, Ulicom kralja Tomislava i stići ćeš do Parka hrvatskih branitelja gdje se nalazi moja škola.

Veselim se tvom dolasku. Sretan put!

Leda Rogić