DAN JABUKA U 2.C

Autor: KRISTINA PRILIKA, 10. 3. 2017. 15:03

U 2.c razredu ove je godine povodom Dana jabuka bilo jako zanimljivo. Imali smo niz aktivnosti. Svaki učenik trebao je donijeti jednu jabuku u školu. Podijeljeni u skupine uočavali smo veličinu, boju, izgled, oblik donesenih jabuka. Upoznali se s dijelovima ploda jabuke te životnim ciklusom jabuke. Čitali smo priče o jabukama. Na likovnoj radionici motiv nam je bila jabuka. Na kraju smo, donesene jabuke, slasno pojeli i popili  imajući na pameti da jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van.

DAN JABUKA

JESENJI PLODOVI

Autor: KRISTINA PRILIKA, 10. 3. 2017. 14:55

Jesen je bogato godišnje doba i obiluje mnoštvom poticaja koje smo iskoristili za zajedničku igru, istraživanje i učenje. U suradnji s roditeljima prikupili smo mnoštvo plodina: oraha, lješnjaka, kestenja, žira, kukuruza, šipka, grožđa, jabuka, krušaka te izradili poticaje za razvoj svih osjetila.

Opipavali smo njihovu strukturu, kušali ih i imenovali kakvog su okusa, proučavali smo njihovu unutrašnjost, vanjski izgled, klasificirali ih prema pripadnosti, oslikavali ih te modelirali od plastelina.

JESENJI PLODOVI

OLIMPIJSKI DAN U 2.C

Autor: KRISTINA PRILIKA, 10. 3. 2017. 13:58

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna, a posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora. Obilježavanjem ovog dana promiče se važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.
Nakon razgovora o Olimpijskim igrama, Hrvatskom olimpijskom odboru te zadnjim igrama u Riu, izašli smo u naš park i nakon vježbi oblikovanja imali natjecanje u trčanju. Svi smo nosili bijele majice. Najbrži su osvojili medalje. Svi smo se dobro zabavili.

OLIMPIJSKI DAN U 2.C

RADIONICA BRICK BY BRICK

Autor: KRISTINA PRILIKA, 8. 3. 2017. 14:44

Dragi svi, klikom na link provjerite kako je bilo na radionici BRICK BY BRICK.

GRADITELJSKA RADIONICA BRICK BY BRICK

BUBAMARAC - LIST UČENIKA 2.C RAZREDA

Autor: KRISTINA PRILIKA, 7. 3. 2017. 13:30

Dragi svi koji pratite zbivanja u 2.c razredu, gotov je naš razredni list Bubamarac. Možete ga prelistati u elektroničkom obliku na sljedećem linku.

BUBAMARAC