Autor: Kristina Prilika, 26. 3. 2018.

23. ožujka 2018. Obilježili smo Dan škole (25.ožujka, rođendan Đure Deželića) izložbom učeničkih radova i programom u Velikoj dvorani POU Ivanić-Grad. Zahvaljujemo svim gostima koji su došli pogledati našu izložbu i naš program – mjuzikl Matilda.

Ove godine Dan škole (25. ožujak – rođendan Đure Deželića) obilježili smo dvjema okruglim godišnjicama: 180. godišnjicom rođenja Đure Deželića i 60. godišnjicom školovanja u zgradi naše škole, tj. prigodnom izložbom u POU i svečanom priredbom, tj. mjuziklom Matilda u Velikoj dvorani POU. Za izvedbu mjuzikla Matilda i postavljanje izložbe potrudili su se i naši učitelji i naši učenici. Učiteljica Petra Pavlić s učenicima je postavila veliku izložbu portreta Đure Deželića, u različitim likovnim tehnikama. 3. b i 3.c razred s učiteljicama Katarinom Popović i Natašom Svoboda Arnautov postavili su izložbe svojih projekata koje su odrađivali tijekom godine: Moj zavičaj u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti (3.b i učiteljica Katarina Popović) i Povijesne osobe moga zavičaja (3.c Nataša Svoboda Arnautov).

IZLOŽBA 3.C RAZREDA

IZLOŽBA 3.B RAZREDA

Također su izloženi literarni uraci učenika Literarne grupe (učiteljica Ivanka Marošević) na temu Naša škola i Đuro Deželić. Povijesna grupa s učiteljicom Tinom Matanić napravila je plakate kojima su prikazali vatrogasnu djelatnost Đure Deželića, a za školski list Svitanje učiteljica Tina Matanić pripremila je esej: Đuro Deželić: otac hrvatskog vatrogastva. Učitelj Ivica Gregurec kao Đuro Deželić proveo je posjetitelje kroz izložbu, a tijekom izložbe učenici školskog radija „Đurini školarci“ (učiteljica Nataša Duvnjak) puštali su unaprijed pripremljenu radio-emisiju o Đuri Deželiću.

Također smo i tiskali školski list Svitanje u kojem smo dočarali djelić prošlosti naše škole, najvažnije iz sadašnjosti; tj. predstavili smo sav dodatan rad i trud naših učenika i učitelja, koji je ujedno i vizija budućnosti naše škole. Posebno smo ponosni na Mjuzikl Matilda koji smo pripremili kao program za ovaj Dan škole. U realizaciji mjuzikla sudjelovalo je puno učenika i učiteljica koji su se mjesecima trudili kako bi publika mogla uživati.

Mjuzikl Matilda za potrebe našeg programa dramatizirala je i prilagodila učiteljica Vlatka Rajski Radošević, voditeljica Velike dramske. Za glazbene točke i nastup Velikog i Malog zbora zaslužna je učiteljica glazbene kulture Valentina Friedl Štruklec, a za nastupe solista  pripremili smo originalne glazbene matrice, tj. platili autorska prava. U mjuzikl su se svojim angažmanom uklopili i Mala dramska (učiteljica Mirjana Pavanić), Plesno-ritmička skupina (učiteljica Ksenija Bilandžić), Mažoretkinje (učiteljica Nataša Duvnjak), Recitatori (učiteljica Štefica Bakarić) i Mali knjižničari (knjižničarka Kristina Prilika). Voditeljica KUD-a, učiteljica Anita Vržogić pripremila je projekcije koje su nadopunjavale scenu i atmosferu na pozornici, pozorno nadgledala svaku probu te organizirala učenike tehničare (scence, rasvjetu, tonce) koji su pomogli u izvedbi mjuzikla, naravno uz veliku pomoć našeg domara Vlade Šafrana. Za scenu na pozornici i rekvizite zaslužna je učiteljica likovne kulture Petra Pavlić, zajedno s  učenicima likovne grupe. Pohvaljujemo sve naše učenike koji su sudjelovali u izvedbi mjuzikla, a posebno soliste koji su imali glazbene točke: mala Matilda (Jana Rodeš, 2.b), malo veća Matilda (Ivanka Gajec, 7.c), Mama Koke (Chiara Bancaliski, 7.a), tata Finić (Nino Mladić, 7.b), učiteljica Sunčica (Antonela Baković, 7.c) i učenik Matej (Lovro Počuč, 5.a). Mi smo se jako dobro zabavili pripremajući naš 1. mjuzikl, a sigurni smo da ćemo se ponovno okušati u sličnim projektima. Veliko hvala i ravnateljici Ines Tudović koja nas je u svemu podržavala i pratila.

Mala i velika Matilda (Jana Rodeš i Ivanka Gajec)