10. Međužupanijsko natjecanje mladih HCK

Autor: Kristina Prilika, 16. 4. 2018.

U subotu 14. travnja 2018. godine, održano je 10. Međužupanijsko natjecanje mladih HCK na kojem su sudjelovale ekipe mladih Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije. Učenice Erin Pokas , Mirna Setinski, Tia Tušek, Leonarda Sunjog, Paola Tutić i Darija Rotim osvojile su u kategoriji podmlatka 2.mjesto, pod mentorstvom  učiteljice Marine Cimaš i Karmen Kovačević, volonterke Crvenog križa. Čestitamo ekipi i mentoricama na izvrsnom rezultatu.

Kao i na školsko-općinsko-gradskom natjecanju, provjera znanja sastojala se od dva djela koja je svaka ekipa morala proći: teorijski dio – koji se sastoji od znanja u područjima o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, provjera znanja o Hrvatskom Crvenom križu, o Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima i znanje iz prve pomoći; te praktična demonstracija znanja iz prve pomoći.