NAGRADNI IZLET ZA UČENIKE - 14. MEMORIJAL RUDOLF PEREŠIN

Autor: Kristina Prilika, 12. 11. 2018.

7. studenog 2018. Grad Ivanić-Grad (u sklopu 14. memorijala Rudolf Perešin) nagradio  je izletom učenike s područja Grada čiji su radovi na temu „Rudolf  Perešin i Domovinski rat“  izloženi i predstavljeni u Društvenom domu u Cagincu 28.10.2018. Iz naše škole na izlet je išla učenica Sofija Posuda, 8.b, autorica literarnog rada Postao je zvijezda te učenici autori likovnih radova: Marko Jezeran, Ana Marija Blažević, Ema Gazić, Paula Lovrić i Gabrijela Vučetić s učiteljicom hrvatskog jezika Ivankom Maraošević, mentoricom Sofijinog literarnog rada.

Nagrađeni učenici posjetili su Hrvatsko ratno zrakoplovstvo na Plesu i poslije Gornju Stubicu. U Stubici su obišli Muzej seljačkih buna, spomenik Seljačkoj buni 1573. i Matiji Gupcu,  te vidjeli poznatu Gupčevu lipu,  443 godine staro stablo koje je  jedini živi svjedok  Seljačke bune iz 1573. godine. Također su posjetili i Spomen park Rudolfa  Perešina koji je rođen u tome kraju,  a u parku se nalazi pilotova statua i konzervirani MIG-21.