KNJIŽEVNI SUSRET S VLADOM RAJIĆEM

Autor: Kristina Prilika, 12. 11. 2018.

U četvrtak, 8.11.2018. u 12 sati učenici 4.a i 4.b razreda s učiteljicom Katarinom Popović sudjelovali su na književnom susretu u Gradskoj knjižnici s književnikom Vladom Rajićem. Na susretu književnik im je predstavio roman Mačak s četvrtog kata.

Ovogodišnji laureat književne nagrade "Grigor Vitez" je Vlado Rajić koji je za knjigu “Mačak s četvrtog kata” dobio dvije nagrade, stručnog i dječjeg žirija. Djelo je to koje veselo progovara o tužnim stvarima i ljudima i njihovim odnosima.

“Mačak” je druga dječja knjiga, a prva “Ljetovanje s čovjekom koji nije moj tata” dobio je nagradu “Anto Gardaš” u Osijeku. Nekad novinar, danas krati vrijeme pišući razne knjige o raznim temama, od romansiranih biografija do pravosudnih trilera.

Hvala knjižničarki Jasmini Hren koja za nas često organizira aktualne i zanimljive književne susrete i radionice.