Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Autor: Irena Novak Tvrtković, 19. 11. 2018.

U spomen na  stradanje grada Vukovara i njegovih stanovnika u obrambenom Domovinskom ratu Hrvatski sabor je 1999.godine  proglasio 18.11.Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Danas 19.11. delegacija naše škole koju su predstavljali predsjednici razreda i ravnateljica upalili su lampaše u Vukovarskoj ulici i ispred škole. Ostali učenici su poslije velikog odmora poslušali radio emisiju posvećenu Vukovaru.

Zajednice braniteljskih udruga Grada Ivanić-Grada organizirale su kolonu „Put svjetlosti“. Učenici 8. razreda su se nakon 5.i 6. sata pridružili koloni i zapalili lampaše kod spomenika hrvatskim braniteljima.