DRŽAVNO NATJECANJE "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

Autor: Kristina Prilika, 10. 5. 2019.

U petak, 3. svibnja 2019. učenica Ema Gazić, 6.c u Srednjoj školi u Čakovcu predstavljala je svoj plakat (kreativni uradak) na državnoj razini natjecanja "ČITANJEM DO ZVIJEZDA" - nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - natjecanje u znanju i kreativnosti. Ema se na državno natjecanje plasirala u veljači 2019. u OŠ Rugvica.Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Ljeto priča priče i njom su bile obuhvaćene tri knjige - romana: "Ljeto na jezeru Čiču" Jasminke Stepanić Tihi, "Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom" Julijane Matanović i "Blizanke" Ericha Kastnera, a koje je Ema predstavila i obuhvatila kreativnim uratkom. Čestitke Emi i mentorici Kristini Prilika, knjižničarki.