MAJČIN DAN

Autor: Kristina Prilika, 11. 5. 2020.

10. 5. obilježili smo Majčin dan, blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju. U zapadnom svijetu uspostavljen je u 20. stoljeću. Majčin dan ima svoje korijene u engleskom i američkom pokretu žena. Amerikanka Ann Maria Reeves Jarvis 1865. godine organizirala je Mothers Day Meetings gdje su majke mogle razmjenjivati ideje o aktualnim pitanjima.Iako nisu u školskim klupama, naši su učenici nastavili tradiciju te izradili čestitke i cvijeće svojim majkama te nacrtali portrete svojih dragih majki. Svim majkama želimo sretan Majčin dan!

FOTOGALERIJA RADOVA UZ MAJČIN DAN