15. LISTOPAD - 15. STUDENI - MJESEC HRVATSKE KNJIGE - "RAZLISTAJ SE"

Autor: Kristina Prilika, 15. 10. 2020.

„Mjesec hrvatske knjige“ tradicionalna je i najveća manifestacija  u Hrvatskoj posvećena knjizi, knjižarstvu i knjižničarstvu. Od 15. listopada do 15. studenoga u mnogim hrvatskim knjižnicama, pa tako i u našoj školskoj knjižnici, održavaju se brojni programi – izložbe, susreti s piscima, predavanja i radionice kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku. Aktivnosti su ove godine, s obzirom na situaciju, većinom digitalne i online. Mjesec listopad je i Međunarodni mjesec školskih knjižnica pa je naša knjižnica i učenici i ove godine uključena u međunarodne projekte koje podupire ISLM: Bookmarker exchange project i Skype project, a krovna tema je "Put do zdravla i dobiti" pa će naši bookmarkeri (graničnici) koje šaljemo u prikazivati temu zdravlja, a s učenicima iz škole u Indiji -Oakridge International School, Mohali  razgovarat ćemo 26. listopada preko Skypa o tome kako se kod njih i kod nas pridonosi boljem očuvanju zdravlja učenika.

MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2020.

MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA