Edukativni video materijali s ciljem poticanja kompetencije učiti kako učiti

Autor: Kristina Prilika, 9. 12. 2020.

U  izvanrednim okolnostima (nastava na daljinu)  Centar za istraživanja i razvoj obrazovanja Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu (CIRO – IDIZ) posvetio se tome da podrži odgojno-obrazovne radnike i učenike osnovnih i srednjih škola. CIRO-IDIZ je za Ministarstvo znanosti i obrazovanja izradio seriju edukativnih video materijala s ciljem poticanja kompetencije učiti kako učiti kod učenika osnovnih i srednjih škola. Teme koje se obrađuju u video materijalima su: Kako najbolje organizirati vrijeme učenja, Kako uspostaviti kvalitetno fizičko i online okružje učenja?, Kako se motivirati za učenje?, Kako upravljati emocijama pri učenju?, Koje pristupe (strategije i tehnike) učenju koristiti? Na istaknutim poveznicama pogledajte korisne video-materijale.

RAZREDNA NASTAVA - 1.-4. RAZRED

MJESTO ZA UČENJE , VRIJEME ZA UČENJEO OSJEĆAJIMA I UČENJU , KAKO SE POTAKNUTI NA UČENJE? KAKO BRŽE, BOLJE I LAKŠE UČITI?STRATEGIJE AKTIVNOG ČITANJASTRATEGIJE PAMĆENJA, STRATEGIJE PISANJA

PREDMETNA NASTAVA - 5.-8. RAZRED

MJESTO ZA UČENJE, VRIJEME I UČENJEKAKO SE POTAKNUTI NA UČENJE, POSTAVLJANJE CILJEVA UČENJA, KAKO BOLJE, BRŽE I LAKŠE UČITI?JA I UČENJE: KAKO NAPREDOVATI I BITI BOLJI?