DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

Autor: KRISTINA PRILIKA, 17. 11. 2021.

U znak sjećanja na žrtve Vukovara učenici predstavnici 4. i 8. razreda  i ravnatelj Mileo Todić zapalili su svijeće ispred Spomenika poginulim braniteljima u Parku hrvatskih branitelja. Dan sjećanja na Vukovar  u našoj školi obilježen je i  prigodnim programom, tj. radio-emisijom koju su pripremile učiteljice Tina Matanić i Ivana Krešo, a prigodne tekstove čitale su učenice Laura Turkalj i Kiara Klopotan te učiteljica Tina Matanić. Emisiju su slušali svi učenici predmetne nastave u svojim učionicama jedan školski sat. Također, učiteljica Tina Matanić  prigodno je uredila centralni školski pano i zidne novine, a tematski su se izrazili i učenici likovne grupe s učiteljicom Petrom Pavlić izradivši prigodne plakate. Tematski su uređeni i panoi ispred učionica, a Vukovar je ovaj mjesec bio tema i na satovima likovne kulture, povijesti i hrvatskog jezika. Za lektiru se ovaj mjesec čitaju Mali ratni dnevnik Stjepana Tomaša i Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića. U 17 h učenici predstavnici 8. razreda s ravnateljem Mileom Todićem i učiteljicom Ines Tudović sudjelovat će u koloni Put svjetlosti u organizaciji ZUDR i  Grada Ivanić-Grada.

FOTOGALERIJA