ŽUPANIJSKO NATJECANJE "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

Autor: Kristina Prilika, 18. 3. 2022.

2. ožujka 2022. održano je Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda" na kojem je ekipa naše škole: Elena Banči, Marta Orešković i Sara Svetlečić iz 7.b razreda osvojila izvrsno 4. mjesto. Čestitamo djevojkama na trudu jer su "samo za dlaku" izbjegle plasman na državno natjecanje (prva tri mjesta šalju se na državno!), a za natjecanje su se vrijedno spremale čitajući tri romana: "Vještice" Roalda Dahla, "Tajni vrt" F. H. Bournett te "Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu" R. Rigsa i gledajući tri istoimena filma Vještice Roalda Dahla (2020.; režija Robert Zemeckis), Tajni vrt (2020.; režija Marc Munden) i Dom Gospođice Peregrine za čudnovatu djecu (2016.; režija Tim Burton). Osim što su s mentoricom Kristinom Prilika uživale u čitanju knjiga i gledanju filmova, puno su toga naučile u dodatnom istraživanju informacija vezanih uz knjige i filmove, tj. razvijale su informacijsku pismenost!