IZLOŽBA BLAGO JADRANSKOG PODMORJA

Autor: Kristina Prilika, 2. 5. 2022.

U petak, 29. travnja 2022. svi učenici naše Škole tijekom nastavnog dana pogledali su pokretnu izložbu "Blago Jadranskog podmorja", a koju je financirala Zagrebačka županija. Izložba je neprofitan projekt koji je stvoren sa ciljem edukacije učenika i svekolike javnosti o potrebi zaštite Jadranskog mora i njegove bioraznolikosti te poticanja svijesti o potrebi zaštite prirode i okoliša dok je još vrijeme. Radi se o pokretnoj izložbi, ljuštura jadranskih školjkaša i puževa, oklopa rakova te skeleta spužava i koralja. Posebnost izložbe je to što je postavljena u velikom 12 metarskom autobusu što ju čini mobilnom i opremljenom za dolazak u školska dvorišta, igrališta ili parkirališta. Izložba sadrži 225 eksponata od 65 vrsta morskih organizama izloženih u vitrinama i opremljenih stručnim i znanstvenim nazivima. Iznad svakog eksponata se nalazi i podvodna fotografija koja pokazuje kako u prirodi izgleda ljuštura zajedno sa živim organizmom koji u njoj živi.