IZLET 8.-IH RAZREDA - PLITVIČKA JEZERA

Autor: Kristina Prilika, 19. 5. 2022.

Učenici osmih razreda u pratnji razrednica Ines Tudović, Tihane Golner Stričko i Petre Pavlić 16.5.2022.godine posjetili su najveći Nacionalni park „Plitvička jezera“. Kružno razgledavanje započeli su na sjevernom ulazu u Park koji obuhvaća šetnju kroz vapnenački kanjon "Donjih jezera", vožnju elektrobrodom po najvećem plitvičkom jezeru - jezeru "Kozjak", vožnju panoramskim vlakom, te šetnju povrh istočne strane kanjona sve do polazne točke. U okviru programa vidjeli su impresivni "Veliki slap" i "Sastavke", predivna modroplava jezera "Novakovića brod", "Kaluđerovac", "Gavanovac" i "Milanovac", te prostranstvo jezera "Kozjak". Duljina staze iznosila je 4000m.