NATJECANJE IZ INFORMATIKE

Natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola:

Školska razina - 24. siječnja 2020. (petak)
Županijska razina - 14. veljače 2020. (petak)
Državna razina - 24. - 27. ožujka 2020. (utorak-petak)

POZIVNICA ZA DRŽAVNO NATJECANJE

Na državno natjecanje koje se trebalo održati od 24.3.2020. do 27.3.2020. pozvani su Domagoj Berus, 8. i Alen Božičević, 6.

Natjecanje je odgođeno do daljnjega.

Čestitam Domagoju i Alenu na iznimnom uspjehu

ŽUPANIJSKO NATJECANJE
OTVARANJE NATJECANJA

Naši učenici natjecali su se u kategoriji LOGO i Digitalne kompetencije 6. Njihovi rezultati:

U kategoriji LOGO

Domagoj Beus, 8. razred, prvo mjesto. Ujedno je ostvario i najbolji rezultat na razini države, tako da je Domagoj siguran putnik na državno natjecanje.

Alen Božičević, 6. razred, prvo mjesto. Do 24.2.2020. dobit ćemo potvrdu i njegovog plasmana na državno natjecanje.

Franko Valentić, 5. razred, prvo mjesto. Nema dovoljno bodova za višu razinu natjecanja.

Daniel Ozvačić, 8. razred, drugo mjesto. Nema dovoljno bodova za višu razinu natjecanja.

Magda Vrtarić, 5. razred, drugo mjesto. Nema dovoljno bodova za višu razinu natjecanja.

U kategoriji Digitalne kompetencije

Eon Mihaljević, 6. razred, prvo mjesto, Nema dovoljno bodova za višu razinu natjecanja.

Svi učenici vratili su se s županijskog natjecanja s diplomama. Ostvarili su prva, druga ili treća mjesta. Čestitam učenicima na iznimnim rezultatima. Učenicima koji idu na državno želim puno uspjeha, a ostalima još bolji uspjeh na natjecanju iz informatike u školskoj 2020_2021. godini.

učiteljica: Irena Novak Tvrtković

POZVANI NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Popis pozvanih na županijsku razinu natjecanja!

Na stranica https://informatika.azoo.hr/natjecanje objavljena su imena učenika pozvanih na županijsko natjecanje. Svi pozvani učenici označeni su zelenom bojom.

Programiranje u programskom jeziku LOGO

Domagoj Beus, 8.c   Daniel Ozvačić, 8a

Marin Kurešić, 7.c    Alen Božičević, 6.b

Magda Vrtarić, 5.c   Franko Valentić, 5.c

Digitalne kompetencije 6

Eon Mihaljević, 6.a

Čestitke pozvanim! Puno sreće na županijskom natjecanju koje će se održati 14.2.2020. u Božjakovini.

REZULTATI ŠKOLSKOG NATJECANJA

U petak, 24.1.2020. održano je školsko natjecanje iz informatike. Imali smo predstavnike u šest kategorija. Učenici su dobro riješili zadatke. Čekamo županijsko povjerenstvo koje će odlučiti koliko se učenika poziva na višu razinu natjecanja. Prema neslužbenim podacima na županijsku razinu trebali bi iči svi učenici iz kategorije Logo i iz Digitalnih kompetencija 6.

Učenicima čestitam na dobrom rezultat. Nakon službenih podataka vijest će biti objavljena i na naslovnici stranice škole.

učiteljica informatie: Irena Novak Tvrtković

LOGO

Domagoj Beus, 8.c               150/150

Daniel Ozvačić, 8.a               150/150

Marin Kurešić, 7.c                85/150

Alen Božičević, 6.b              110/150

Magda Vrtarić, 5.c                100/150

Franko Valentić, 5.c             100/150

Digitalne kompetencije 6. Razred

Eon Mihaljević, 6.a              14,71/20

Osnove informatike 7. Razred

Mislav Milić, 7.c          10/30

PROPOZICIJE

Prijava za natjecanje
Prijava za natjecanje odvija se putem internetskog sjedišta na adresi informatika.azoo.hr
Tijek prijave:

• Svi sudionici natjecanja (učenici, mentori, povjerenstva) trebaju imati svoj račun putem kojeg se prijavljuju u sustav. Ako sudionik nema kreiran svoj račun, prvo se treba registrirati.
  • U sustav se prvi prijavljuju odgovorni mentori.
  • Da bi se učenik mogao prijaviti na natjecanje, potrebno je da je u sustavu već prijavljen njegov odgovorni mentor.
  • Učenik prilikom prijave u sustavu ima obvezu odabrati svog odgovornog mentora te mogućnost odabira svog vanjskog mentora
  • Učenik koji u prijavi ne navede odgovornog mentora ne može sudjelovati na natjecanju, jer jedino odgovorni mentor može potvrditi/odobriti njegovu prijavu.
  • Odgovorni mentor potvrđuje vanjskog mentora koji se prijavio u sustav ako zadovoljava sve navedene uvjete za vanjskog mentora.
  • Školska i županijska povjerenstva prijavljuju se putem posebne poveznice koji im prosljeđuje tajnik Državnog povjerenstva.
  • Školska i županijska povjerenstva dužna su imenovati odgovornu osoba koja će u sustavu pratiti prijave natjecatelja putem administratorskog sučelja.
  • Odgovornu osobu Županijskog povjerenstva u sustavu odobrava Državno povjerenstvo dok odgovornu osobu Školskog povjerenstva u sustavu odobrava odgovorna osoba Županijskog povjerenstva.

Važni datumi vezani za provedbu natjecanja

• do 21. siječnja 2020. (utorak) u 15:00 prijava učenika za školsko natjecanje što uključuje i potvrđivanje natjecatelja od strane odgovornih mentora. Natjecatelji koji do navedenog roka nisu prijavljeni i potvrđeni neće moći pristupiti natjecanju.
  • 24. siječnja 2020. (petak) školsko natjecanje

Razine natjecanja
Školska razina: 24. siječnja (petak) 2020.

• 09:00 Logo
  • 09:00 Primjena algoritama SŠ
  • 12:00 Primjena algoritama OŠ
  • 13:00 Osnove informatike SŠ
  • 15:00 Digitalne kompetencije
  • 16:30 Osnove informatike OŠ

prezentacija softverskih radova - prema odluci školskog povjerenstva
Županijska razina: 14. veljače (petak) 2020.

• 09:00 Logo
  • 09:00 Primjena algoritama SŠ
  • 12:00 Primjena algoritama OŠ
  • 13:00 Osnove informatike SŠ
  • 15:00 Digitalne kompetencije
  • 16:30 Osnove informatike OŠ
  • prezentacija softverskih radova - prema odluci županijskog povjerenstva

Državna razina: 24.-27. ožujka (utorak-petak) 2020.

•  vremenik državnog Natjecanja bit će objavljen naknadno