Aktivnosti u knjižnici

Izložba slika Stanislava Stana Fajfara

Autor: Vanja Lovinčić, 25. 4. 2016.

Povodom Dana planeta zemlja u knjižnici je postavljena mala izložba slika autora Stanislava Fajfara. Autora inspiriraju pejsaži, ali voli stvarati i apstraktne slike prema raspoloženju u kojem se nalazi.

Gospodin Fajfar je održao predavanje učenicima likovne grupe te 5.c razredu o slikarskim tehnikama, nadahnuću, važnosti gledanja slike očima, ali i srcem. Autor nema formalno likovno obrazovanje, ali je od malena pokazivao interes za umjetnost koja je njegova strast koju živi iz dana u dan. Za svoje slike ponekad sam izrađuje okvire. Mnogo je slika poklonio, a mnogo ih je u nastajanju. Kako bi se učenici osvjedočili tome da u svakoj slici promatrač vidi nešto drugo i da je kod slikanja vrlo bitna emocija, stvorili su zajedničku sliku na platnu koja će krasiti našu školu. Hvala zanimljivom predavaču na suradnji, a u novoj školskoj godini ćemo dogovoriti novu suradnju.

AUTOR: STANISLAV STEN FAJFAR

STANISLAV JE SLOBODNI UMJETNIK, SLIKAR I MUZIČAR ROĐEN 1966. GODINE U ZAPREŠIĆU. OSNOVNO ŠKOLOVANJE ZAVRŠAVA U ŠENKOVCU NEDALEKO ZAPREŠIĆA GDJE SE SUSREĆE S PRVIM KORACIMA SLIKARSTVA KOD PROFESORA IVANA ČEDOMIRA OSTREŠA I PROFESORA SLAVKA BRATIĆA.

VEĆ ODMALENA POKAZUJE TALENT ZA SLIKARSTVOM I SUDJELUJE NA RAZNIM DOGAĐANJIMA U ŠKOLI I IZVAN NJE. DEVEDESETIH GODINA AFIRMIRA SE U UDRUZI LIKOVIH STARALACA „ULS ZAPREŠIĆ“ GDJE SUDJELUJE NA SKUPNIM IZLOŽBAMA. STVARA U RAZNIM TEHNIKAMA KAO ŠTO SU ULJANE BOJE, AKRIL, TEMPERA, GRAFIT. NADAHNUĆE SU MU PEJSAŽI I APSTRAKTNA UMJETNOST. PROMIJENIVŠI MJESTO ŽIVLJENJA, NADANUĆA U SLIKARSTVU TRAŽI U KLOŠTARSKOM KRAJU I OKOLICI IVANIĆ-GRADA.