Aktivnosti u knjižnici

KNJIŽEVNI SUSRET S BOŽIDAROM PROSENJAKOM

Autor: Kristina Prilika, 11. 10. 2017.

6. listopada 2017. održan je u našoj školi književni susret s književnikom Božidarom Prosenjakom, a u sklopu Dječjeg tjedna. Na susretu su se s književnikom družili učenici 2.-ih i 3.-ih razreda i njihove učiteljice. Susret je organizirala knjižničaraka Kristina Prilika.

BOŽIDAR PROSENJAK

Na susretu je Božidar Prosenjak ispričao učenicima o svojim doživljajima iz školskih dana; o tome kako je postao miljenik svoje učiteljice, kako je nastala njegova najbolja zadaća na svijetu koja je i bila poticaj za daljnje pisanje. Kao što je Božidar Prosenjak izvrstan pisac, tako je i izvrstan govornik jer su ga djeca slušala s velikim zanimanjem, a njegova emotivnost i spontanost učinila je susret zanimljivim i dinamičnim, a bilo je puno smijeha. Učenici su također bili radoznali te uputili književniku pitanja o njegovom životu i radu na koja im je on rado odgovorio. Puno učenika poželjelo se poslikati za uspomenu na susret s književnikom, a posebno je bilo dirljivo kada je učenik 3.b razreda, Josip, prišao književniku i zamolio ga za fotografiranje te mu uputio sljedeće riječi: "Drago mi je i čast mi je što sam vas upoznao."

Učenici su napisali osvrte na susret s književnikom, a dojmovi su redom iskazani sljedećim riječima: Jako je drag, duhovit i emotivan čovjek. Drag je i pametan. Zabavan je! (Jakov Nekich) Nasmijao nas je! (Dora Pižir) Osjećajan je i drag. Odličan je književnik! Njegove su priče posebne i svaka od njih ima poruku koju i sami možemo primijeniti u svom životu. () Super sam se zabavila! (Ema) Jako je emotivan i zbog toga je poseban! Čak je zaplakao kad nam je pričao priču o dječaku i utakmici i to mi je bilo najdraže. On mi je najdraži pisac. (Niko Šeremet) Božidar Prosenjak je simpatičan, dobar, mudar i jako pametan. (Una Cvijanović) Bilo je zakon! (Nela Kurešić). Nasmijao nas je i poučio nekim važnim stavrima u školskom životu. (Dora Pižir). Ja volim Božidara Prosenjaka! (Leon) Učiteljica je voljela Božidara Prosenjaka. (Matej Carević)