AKTIVNOSTI/NOVOSTI

KNJIŽEVNI SUSRET S VLASTOM GOLUB U GRADSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Kristina Prilika, 28. 10. 2019.

28. listopada 2019. učenici 7.c i 7.a razreda sudjelovali su kao gosti na književnom susretu s glumicom i spisateljicom Vlastom Golub u Gradskoj knjižnici, a u sklopu mjeseca knjige.Vlasta Golub učenicima je predstavila svoja dva romana za mlade. „O ljubavi, spletkama i svemu pomalo“ i „Eva, mala žena“. Oba romana su književni hit u Hrvatskoj i primjeri realistične teen proze koji se bave raznolikom problematikom današnjih tinejdžera. Dok u svom prvijencu autorica progovara o vršnjačkom nasilju, u romanu „Eva“ pripovijeda priču o odrastanju u društvenim prilikama sve većeg socijalnog raslojavanja. Roman je to koji postavlja važna pitanja današnjice, a odgovore daje između redaka na suptilan i realističan način. Koji su oni točno, morat ćete saznati sami, zato trk u knjižnicu po svoj primjerak! Roman Eva, mala žena također je zaslužio svoje mjesto uz još dva romana za mlade (Drugačija Ivane Guljašević Kuman i Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Stepanić Tihi) u ovogodišnjem Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja Ritam odrastanja (U ritmu čitanja).