Aktivnosti u knjižnici

21. svibnja - Svjetski dan kulturne raznolikosti

Autor: Kristina Prilika, 22. 5. 2020.

Svjetski Dan kulturne raznolikosti proglašen je 2002. godine (UNESCO). Kulturna raznolikost simbol je nastojanja da se poticanjem razvoja svih svjetskih kultura spriječi unificirani razvoj svijeta. Kulturna raznolikost predstavlja polaznu točku za suživot i uključenje svih ljudi te je osnova za život u multikulturalnom svijetu. Važan je čimbenik razvoja i njezino je poštivanje ujedno i poštivanje ljudskih prava. Kulturna baština je izvor naše kreativnosti. Uz svjetski dan kulturne raznolikosti pripremila sam vam prigodnu prezentaciju. Nadam se da ćete pročitati! LP!