Aktivnosti u knjižnici

Grafička radionica Kist i pero; izložba "Nikad viđeno - nebeski zapisi

Autor: Kristina Prilika, 30. 11. 2021.

29. listopada učenici grupe Mladi knjižničari s knjižničarkom Kristinom Prilika sudjelovali su na grafičkoj radionici "Kist i pero" u POU Ivanić-Grad,  u suradnji s Grafičkim odsjekom Akademije likovnih umjetnosti uz redovitu potporu Ministarstva kulture i medija RH. Ove godine radionicu su pod nazivom “Kist i pero” uz red.prof.mr.art. Sinišu Reberskog vodili i troje studenata Grafičkog odsjeka, Katarina Kocijan, Teo Kiš i Marcel Vugec. Tom prilikom otvorena je i izložba Siniše Reberskog pod nazivom „Nikad viđeno – Nebeski zapisi“ koju su učenici također pogledali. S profesorom Reberskim i studentima učenici su se okušali u ispisivanju slova i znakova različitim vrstima pera i kistova i tinte na posebnim papirima te slušali zanimljivu priču o razvoju pisane riječi i različitih tehnika pisanja. “Kreativni umjetnički proces Reberski uvijek shvaća kao uzbudljivo putovanje u svijet priča i vizualnih doživljaja. Sve kod njega počinje pričom. Ona sve pokreće, njome on intrigira maštu i zaokuplja um… Višnja Slavica Gabout”