AKTIVNOSTI/NOVOSTI

ČITAMO BAJKE

Autor: Kristina Prilika, 30. 11. 2021.

Iako 3. razredi nisu sudjelovali u projektu izrade straničnika, naučili su da je listopad mjesec školskih knjižnica i saznali u koje se projekte naša školska knjižnica uključuje kako bi obilježila Mjesec školskih knjižnica. Ovogodišnja tema "Bajke i priče iz cijeloga svijeta" poslužila nam je kao poticaj za satove pričanja priča na kojima smo čitali bajke hrvatskih autora iz knjige "Hrvatska bajkovnica". U 3.b razredu pročitali smo bajku "Slano i neslano kraljevstvo" Želimira Hercigonje, a u 3.c bajku Sanje Lovrenčić "Mala vila i Živneživ". Iako učenici u 3. razredu upoznaju nove književne vrste (basnu, roman, pripovijetku, dnevnik) koje čitaju u lektiri, bajke su im i dalje jako drage i dalje ih vole čitati i slušati.