AKTIVNOSTI/NOVOSTI

10. skup dječjih autora

Autor: Kristina Prilika, 30. 11. 2021.

12. listopada 2021. učenici 2.a i 2.c razreda s učiteljicama Ksenijom Bilandžić i Marinom Rodeš te knjižničarkom Kristinom Prilika sudjelovali su na književnom susretu u  Pučkom otvorenom učilištu Ivanić-Grad. I ove godine, koja je proglašena Godinom čitanja, održao se književni skup dječjih autora, već 10. po redu, redovito uz potporu Ministarstva kulture i medija. X. književni skup dječjih autora tradicionalno se održao u Mjesecu hrvatske knjige, najvećoj manifestaciji u Hrvatskoj posvećenoj knjizi. Ove godine, u na susretu su bili prisutni  lektirni  dječji pisci, Božidar Prosenjak, Ivana Guljašević i Larisa Mravunac, obje ujedno i vrsne ilustratorice za djecu. Skup je  moderirao Jadranko Bitenc, lektirni dječji pisac, naš sugrađanin. Ovogodišnja tema skupa  bila je „Uloga slikovnice i važnost čitanja u odgoju djece“. Književnici su im ispričali što ih u životu potiče da pišu slikovnice i priče za djecu te svatko rekao malo više o sebi i svojim djelima. Učenici su s književnicima razgovarali i pitali ih što ih zanima. Sve slikovnice spomenutih autora knjižničarka Kristina Prilika učenicima je prethodni tjedan pročitala na satovima pričanja priča, a učenici su ih i samostalno posudili i čitali.