Aktivnosti u knjižnici

Autor: Kristina Prilika, 12. 1. 2022.

Prva slikovnica koju smo u sklopu projekta Naša mala knjižnica (Ibis Grafika) pročitali u 3.c razredu bila je slikovnica Jeti u kojeg nitko nije vjerovao. S Jetijem smo se družili 4 školska sata. Odradili smo niz aktivnosti koje su nas oduševile. Prvo smo pročitali slikovnicu i puno razgovarali o poruci koju priča odašilje čitateljima: Vjeruj u sebe, pa ćeš lako vjerovati i u druge! Sljedeći korak bio je ilustriranje. Svaki učenik nacrtao je svojeg Jetija te smo u knjižnici napravili malu izložbu.

Nakon likovnog izražavanja uslijedio je sat uživancije na kojem smo radili i pili kakao kojeg Jeti obožava i izvrsno spravlja, a uz kakao smo se častili sljezovim bombončićima i keksićima. Slušali smo glazbi i razgovarali o poznatim motivacijskim izrekama i porukama koje podupiru poruku priče Jeti u kojeg nitko nije vjerovao. Slušali smo glazbu. Zadnja aktivnost bila je ispunjavanje radne knjige i proučavanje zanimljivosti o Poljskoj, zemlji iz koje je autorica slikovnice.