Aktivnosti u knjižnici

Što s knjigom?

Autor: Vanja Lovinčić, 10. 9. 2014.

Povodom Međunarodnog dana pismenosti koji se obilježava 08. rujna, knjižničarka je s mladim knjižničarima iz 7.a izradila strip "Što s knjigom?". Strip je nastao njihovom idejom o važnosti čitanja i očuvanju knjiga. Strip pogledajte na ovoj poveznici http://prezi.com/6y9mgsdp_x_a/sto-s-knjigom/

Svjetski dan pismenosti obilježava se svake godine 8. rujna. Cilj mu je upozoriti na problem nepismenosti koji je još uvijek postoji u svijetu.  Utemeljio ga je UNESCO 1967. kako bi promovirao važnost pismenosti.

U današnje vrijeme pojam pismenosti nije više vezan samo uz sposobnost čitanja i pisanja već je zašao u sva područja života i označava sposobnost pronalaženja, razumijevanja i korištenja informacija u svrhu boljeg osobnog napredovanja u obrazovanju, zdravlju, radu, kulturnom i društvenom životu.

Na ovaj dan trebali bi, različitim aktivnostima, slaviti pismenost, ali i shvatiti kako je pismenost temeljno ljudsko pravo koje  je implicitno sadržano u pravu na obrazovanje.