O projektu

Od ideje do 3D modela

U školski kurikulum ove školske godine uvrstili smo projekt „Od ideje do 3D modela“. Realizaciju ovog projekta  odvijat će se u sedam  koraka, a trajat će od listopada 2019. do ožujka 2020.

Cilj projekta je do Dana škole, 25.3.2020. modelirati i na 3D pisaču ispisati privjeske s logom škole čije će idejno rješenje izrađivati učenici.

Namjena projekta je kod učenika razvijati  kreativno i kritično mišljenje. Pridržavati se zakazanih rokova. Blisko surađivati i raditi i u timu. Učinkovito i odgovorno komunicirati i surađivati u digitalnome okruženju. Razumjeti i odgovorno primjenjivati sigurnosne preporuke s ciljem zaštite zdravlja učenika te poštivati pravne odrednice pri korištenju digitalnom tehnologijom u svakodnevnome životu.

Nositelji projekta: Petra Pavlić, učiteljica likovne kulture i Irena Novak Tvrtković, učiteljica informatike.

I ZA KRAJ

5. KORAK MODELIRANJE I ISPIS MODELA

Učenici: Korina Halamić, Lara Jelača i Matej Čorak prema crtežima koji su odabrani kao njabolja idejna rješenja ( radovi koji su dobili najviše glasobva ), u programu Tinkercad napravili su 3D modele.

Rezultati pretraživanja

Rezultati pretraživanja weba s vezama na web-lokacije

4. KORAK OBJAVA REZULTATI GLASOVANJA

23.12.2019. završila je treća faza projekta "Od ideje do 3D modela". Pristigla su 143 glasa. Najviše glasova dobili su:

LOGO 27              LOGO 1
23 glasa 21 glas
 izradio: MATEJ PEKČEC izradila: GABRIELA VUČETIĆ

LOGO 19 LOGO 18
14 glasova 14 glasova
 izradila: KATJA MEĐAKOVIĆ izradila: KORINA HALAMIĆ

Grafički prikaz glasova

SEDMI KORAK - PREDSTAVLJANJE MODELA

Produljenje roka

Zbog štrajka rok za predaju radova je do srijede 11.12.2019. Nakon objave radova na stranici škole, od 13.12.2019.,  svi učenici i djelatnici škole koristeći svoj Carnet elektronički identitet moći će odabrati rad koji mu se naviše sviđa.

PRVI KORAK - IZRADA IDEJNOG RJEŠENJA

Prva faza - Izrada idejnog rješenja loga škole od 4.11. do 12.12.2019.

Učiteljica Petra Pavlić, će na satu likovne kulture upoznati učenike o: cilju projekta, potaknuti ih da se uključe u projekt, objasniti tehnike koje mogu primijeniti za izradu crteža, načinima  i  rokovima.

Idejna rješenja koja dođu nakon 13.12.2019., neće se uzeti u razmatranje.

DRUGI KORAK - OBJAVA PRISTIGLIH RADOVA

Objava pristiglih radova - od 8.12. do 12.12.2019.

Pristigli radovi su izloženi pod imenom  imenom Logo?. Nakon 13.12.2019. učenici i djelatnici škole mogu dati svoj glas za najbolje idejno rješenje. Link za glasovanje je u koraku 3.

TEĆI KORAK - GLASOVANJE

Glasovanje, će biti online. Glasovati mogu učenici, i djelatnici škole. Link za glasovanje će biti dostupan od 13.12. do 23.12.2019.

link za glasovanje

ČETVRTI KORAK - OBJAVA REZULTATA GLASOVANJA

Nakon objave rezultata proglasit ćemo najbolje radove. Za nagradu učenici će dobiti besplatno privjesak s logom škole koji su oni napravili.

PETI KORAK - MODELIRANJE

Učenici: Korina Halamić, 6.c, Lara Jelača, 6.c, Matej Čorak, 7.c će prema crtežima ( tri najbolja ) koji su dobili najveći broj glasova napraviti 3D modele privjeska. Rok za izradu je 30.siječanj 2020.

ŠESTI KORAK - PRINTANJE MODELA