> Robotika
Zadaci

Dragi moji robotičari,

na ovoj stranici ćemo pratiti naš rad, objavljivati fotografije i zanimljivosti. Učenici koji pokažu najviše znanja biće uključeni u jedno od slijedećih kola Macers lige koje se provodi u četiri kola. Tri kola se održavaju u školi a jedno kolo u nekoj od škola domaćina naše regije.

Svim prijavljenim učenicima želim uspješan rad i nadam se da će ih ova nastava veseliti.

Prvi koraci s MBot robotom

11.10. i 15.10. 2018.

Na drugom satu robotike učenici su naučili:

1. Spojiti robote s računalom,

2. Napisati prvi program za izmjenu boja ledica

3. Prebaciti program na robota

4. Provjeriti rad programa

SASTAVLJANJE ROBOTA

27.rujna 2018. Za učenike 3. i 4. razreda počela je izvannastavna aktivnost – ROBOTIKA. Učenici su dobili osnovne informacije o mBot robotu, nakon čega su sastavljali robota prema uputama i kroz sastavljanje upoznaju dijelove robota. Nakon sastavljanja mehaničkih dijelova spojili su elektroničke komponente. Zbog kratkoće vremena i velikog odaziva nisu stigli isprobati  mBot robota korištenjem programa koji je u robotu pri isporuci i korištenjem daljinskog upravljača.