Izvanučionička nastava 2.-ih razreda

Izvanučionička nastava 2.-ih razreda

2. razredi su 9. prosinca 2025. posjetili KD Vatroslava Lisinskog i prisustvovali izvedbi glazbene priče Sergeja Prokofjeva “Peća i vuk”. Upoznali su zvuk i izgled nekih puhačkih instrumenata : flaute, oboe, fagota i klarineta, ali i simfonijskog orkestra. Kasnije su posjetili Lovački muzej. Učiteljica Valentina Friedl Štruklec, voditeljica Hrvatske glazbene mladeži, organizirala je odlazak u KD Vatroslava Lisinskog!

Medni dan

Medni dan

u 8. prosinca 2025., povodom obilježavanja dana Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, obilježen je u školi Medni dan u 1. razredima. Projekt provodi  Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva,  Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Hrvatska agencija za poljoprivredu i   hranu. Cilj Programa je educiranje djece o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane, kao i pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i bioraznolikost te promidžba meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima, a namijenjen je učenicima prvih razreda osnovnih škola na području cijele Republike Hrvatske. Učiteljice su učenicima pročitale prigodnu slikovnicu i edukativnu brošura ,,Pčelica Jelica i medo Edo”, a u promotivnoj vrećici svaki je učenik dobio staklenku meda. Također su pogledali i prezentaciju i crtić o medu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advent i kino u Zagrebu!

Advent i kino u Zagrebu!

4. razredi su 5. prosinca 2025. u pratnji učiteljica Mirjane Pavanić, Anite Vržogić, Mirjane Markuvinović Vasiljević i knjižničarke Kristine Prilika u Kaptol centru u Zagrebu pogledali Drugi dnevnik Pauline P., a nakon filma slijedila je šetnja po centru grada i uživanje na predivnom zagrebačkom Adventu!

Izložba Četiri godišnja doba

Izložba Četiri godišnja doba

  1. prosinca 2025. su učenici 2.c razrednog odjela s učiteljicom Marinom Rodeš posjetili izložbu Četiri godišnja doba u POU. Dočekala ih je likovna umjetnica Marina Srac i razgovarala o izložbi i slikanju. Na nekim slikama su učenici uočili prikaz različitih godišnjih doba, a za portrete je slikarica objasnila da se i ljudi nekad osjećaju vedro i poletno kao u proljeće ili sjetno kao priroda zimi. Učenici su saznali da je za slikanje potrebno imati talent, ali treba i jako puno raditi. Za nastanak jedne slike nije dovoljno sat vremena kao što su neki mislili. Čak su smjeli i popipati jednu sliku na koju su lijepljeni kamenčići. Bilo je lijepo upoznati slikaricu.
Skip to content