Orijentiramo se...

Autor: Mihaela Njegovec, 29. 9. 2015.

Ove godine iz prirode i društva učimo snalaziti se u prostoru.

Nakon učenja u učionici, izašli smo van i pokušali naše znanje upotrijebiti u praksi. Na školskom igralištu smo se orijentirali pomoću Sunca i štapića, a u parku pomoću mahovine i godova. Naučili smo da je obzor veći ako je stajalište više, pa smo se popeli na terasu lječilišta Naftalan kako bismo promotrili obzor s višeg stajališta. Tamo smo se orijentirali prema Suncu, a zatim provjerili strane svijeta pomoću kompasa. Po povratku u učionicu još smo jednom sve ponovili i pomoću kompasa odredili strane svijeta u našoj učionici. Bio je to vrlo sadržajan i zanimljiv dan.

Priloženi dokumenti:
fotografija_1.JPG (519.68 KB)