Life in the Middle Ages i My city in the museum-novi eTwinning projekti

Tim učenika šestih i sedmih razreda s učiteljicom Tinom Matanić sudjeluje tijekom ove školske godine u radu dva eTwinning projekta-Life in the Middle Ages i My city in the museum. Projekti su usklađeni s kurikulumom nastavnog predmeta Povijest.

Tema projekta Life in the Middle Ages vezana je uz istraživanja svakodnevnog života u srednjem vijeku, s posebnim osvrtom na prehranu i stanovanje različitih društvenih slojeva srednjeg vijeka. Ova  se tema nadovezuje na teme koje su učenici proučavali tijekom šestog razreda na satovima Povijesti. U projekt su uključene škole partneri iz Hrvatske, Grčke, Rumunjske, Poljske i Turske.

Projekt My city in the museum ima za cilj popularizirati ulogu muzeja u lokalnoj zajednici, poticanje razumijevanja i tolerancije prema drugim kulturama i uključiti učenike u istraživanje kulturne baštine u sredinama u kojima žive. Partneri ovog projekta bi trebali prezentirati kulturno-povijesne znamenitosti kraja u kojem žive, a što uključuje i prezentiranje bogatstava gradskih muzeja. U ovaj projekt su uključene škole partneri iz Hrvatske, Grčke, Turske, Sjeverne Makedonije, Belgije, Španjolske, Litve i Rumunjske.

Osim stjecanja novih znanja, različitih digitalnih vještina i uvježbavanja komunikacije na engleskom jeziku, učenici će razvijati i suradnju sa brojnim školama iz Hrvatske i Europe. Stečena znanja koristiti će im u svakodnevnom radu.

Tijekom rujna i listopada 2022. godine, učenici Lucija Novosel, Patrik Presečan, Jana Rodeš, Toma Gašparović, Petar Tudor, Lukas Šabarić, Leo Kuternik, Andrija Rajski, Azra Jandrijević Škrgulja i Antonio Kokić odradili su svoje prve zadatke i pri tome se zabavili.