Učeničko stvaralaštvo

Branitelji

Trpjeli su boli i rane,
Što u jednu pjesmu ne stane.
Branili državu,
Svetinju našu,
Za bolje sutra, lijepu našu.
Mnogo je mladih života palo,
I život se cijenio vrlo malo.
Vidjela sam slike majki i djece,
Kako odlaze tužno iz grada.
Gdje nestaje i posljednja nada.
Kao i svakog dana,
Novi se život rađa.
I nema tog rata da nas savlada.
Branitelji naši, hvala vama,
I zauvijek bit ćemo sa vama.

Barbara Lešković  6.b

Odajem počast hrvatskim braniteljima

Danas je dušni dan, dan kada se sjećamo svih dragih nam pokojnika. Naše posebno poštovanje i hvala zaslužili su oni koji su imali hrabrosti kada je našoj domovini bilo najteže.
Posebno se ponosim time što je i moj otac također bio hrvatski branitelj, dobrovoljno sudjelujući u Domovinskom ratu. On i njegovi suborci su za svoju domovinu i narod bili tu kada je to bilo najpotrebnije.
          Bili su hrabri i svi su imali isti cilj, očuvati kao prvo svoju obitelj, ali ne u dvorištu već na prvoj crti bojišnice. Nisu se bojali neprijatelja, bili su spremni  dati svoje živote. Velika im čast i hvala na hrabrosti što su obranili našu domovinu od žestokog neprijatelja. Odajemo počast svim poginulim braniteljima i zahvaljujem Bogu što je čuvao mog oca da je i danas sa mnom.

Morena Mračić 6.b