Snješko

Autor: Vanja Lovinčić, 9. 2. 2015.

Sastavci o snjegovićima

Snjegović Šapi

Jednog zimskog dana tata i ja smo odlučili napraviti snjegovića. Napravili smo ga od snijega. Naš snjegović je na glavi imao plavi lonac sa bijelim točkicama. Nos mu je bio od lijepe narančaste mrkve .Oči i usta smo načinili od kamenja. Imao je plavi pleteni šal. U ruci je držao plavo zelenu metlu sa narančastim točkicama. Stanovao je na dvorištu kraj kuće. Nazvali smo ga Šapi.

Dominik Jerko

Snjegović se naljutio

Jednog zimskog popodneva Dario je odlučio napraviti snjegovića. Bio je gladan jer od jutra nije ništa pojeo. Snjegoviću Bruni je uzeo mrkvu. Nije znao da je živ sve dok ga nije udario metlom po glavi. Dario je počeo bježati. Snjegović je bio sporiji od Daria po mu je uspio pobjeći. Sutradan je donio snjegovića veliku lijepu mrkvu. Bili su prijatelji do proljeća.

Nepotpisano

Snjegović se naljutio

Jednog snježnog dana dječak Dominik je šetao parkom. Ugledao je snjegovića i u tom trenutku ogladnio. Uzeo je mrkvu snjegoviću i počeo ju je jesti. Kada ju je zagrizao osjetio je da ga je metla udarila po glavi. Okrenuo se i ugledao snjegovića Vitu. U tome trenutku počeo je trčati prema kući. Ali snjegović ga je ulovio i rekao mu da krađa nikad nije dobra. Drugog dana  je snjegoviću dao novi nos i šal da mu ne bude hladno. Od toga dana su najbolji prijatelji. Kada opet dođe zima ponovno će se igrati i zabavljati.

Dominik Jerko

Snjegović Bijelko

Šetao sam velikim parkom i ugledao lijepog snjegovića. Dao sam mu ime Bijelko. Imao je stari crveni lonac. Nos mu je bio velika narančasta mrkva. Oči su mu bili gumbi. Nosio je debeli crveno bijeli šal. U ruci je držao staru metlu. Imao je drvene ruke. Odlučio sam poći kući.

Dario Horvat

Točkica

Šetala sam psa livadom. Ugledala sam snješka. Jučer su ga radili bratovi prijatelji. Bila sam bolesna dok su ga radili. Promatrala sam ga i odlučila mu dati ime. Dala sam mu ime Točkica. Imao je gumbe kao oči, grbavu mrkvu kao nos, kapa sa točkicama, šal i nasmiješena usta od ugljena. U ruci je imao staru metlu. Metla je bila oštra. Nazvala sam ga. Točkica zato je ima točkastu kapu i šal.

Snjegović se naljutio

Dječak Ivo je dugo šetao ulicom. Bio je gladan. Vidio je snjegovića. Uzeo je mrkvu. Spremio ju je u džep. Hodao je i hodao. Izvadio je mrkvu iz džepa kako bi je pojeo. Osjetio je udarac po glavi. Okrenuo se. Vidio je snjegovića kako trči za njime. Trčao je do kuće. Uzeo je metlu i iskopao veliku rupu. Bacio je mrkvu u rupu. Sljedećeg jutra dvorište je bilo puno mrkvi. Ivina obitelj više nije morala pet godina ići u dućan.

Petar

Snjegović se naljutio

Đak Marko je šetao. Bio je gladan. Ugledao je snjegovića. Uzeo je snjegoviću mrkvu. Otišao je kući. Snjegović se naljutio i krenuo ga pratiti. Marko je osjetio da ga je nešto udarilo. Vidio je da ga snjegović lovi. Marko je bježao kući. Sutradan je Marko pripremio poklon. U poklonu je bio šal i dvije mrkve. Snjegović i Marko ostali su prijatelji do ljeta.

David Tokić

Snjegović se naljutio

Jednog zimskog dana Filip je šetao parkom. Ugledao je snjegovića sa sočnom narančastom mrkvom. Filip obožava mrkve. Uzeo je mrkvu i dalje šetao. Snjegović se naljutio. Filip je snjegoviću kupio šal. Htio je poslati snjegovića na sjeverni pol.

Nepotpisano

Snjegović

Jučer sam šetala šumom i ugledala snjegovića. Napravila su ga djeca iz obližnjeg sela. Napravljen je od bijelog snijega. Na glavi ima bakin stari lonac. Nos mu je zakrivljena mrkva. Oči su mu od komadića ugljena, a usta od malenih kamenčića. Nema šal nego kaput. U ruci ima veliku raščupanu metlu. Stanuje u šumi punoj jelka. Dala sam mu ime Bijelko.

Vanesa Dianek,

Snjegović se naljutio

Jednih zimskih praznika dječak Josip je išao u park. Ugledao je lijepog snjegovića. Josip je snjegovića iščupao mrkvu i krenuo kući. Snjegović je trčao za Josipom i udario ga metlom po glavi. Josip je shvatio da je snjegović živ i počeo bježati kući. Sutra je Josip snjegoviću za poklon dao šal i pomirili su se.

Dario Horvat

Snjegović se naljutio

Jednog dana Ivan je šetao parkom i bio je gladan. Vidio je snejgovića. Uzeo je mrkvu snjegoviću. Jeo je mrkvu putem.I vana je nešto dotaklo po glavi. Okrenuo se. Snjegović ga je lovio. Ulovio je Ivana. Nije mu htio ništa. Zamolio ga je da mu vrati nos.I van mu je vratio nos. Snjegović mu je oprostio. Ivan i snjegović su postali najbolji prijatelji.

Dea Štajdohar