BLAGOSLOV KRUHA U ŠKOLI

Autor: Kristina Prilika, 19. 10. 2018.

Jučer 18. listopada 2018. u školi je održan blagoslov kruha i pekarskih proizvoda za učenike predmetne i razredne nastave koji pohađaju vjeronauk. Kruh i pekarske proizvode koje su donijeli učenici blagoslovio je župnik vlč. Branko Koretić.

Na blagoslovu kruha u jutarnjoj smjeni sudjelovali su učenici predmetne nastave. Velečasnog Branka Koretića pozdravio je i najavio vjeroučitelj Mileo Todić koji je s učenicima pripremio prigodne tekstove u kojima se promišlja o smislu kruha. Nakon toga vlč. Branko Koretić obratio se učenicima osvrnuvši se na pročitane tekstove te naglasivši umjerenost u svemu. Pozvao ih je neka budu dobri i u školi i roditeljima te blagoslovio kruh koji su učenici donijeli. Nakon blagoslova kruha, učenici su međusobno podijelili kruh i pekarske proizvode i zajedno ih blagovali.

U popodnevnoj smjeni je također održana svečanost za Dane zahvalnosti za plodove zemlje i blagoslov kruha i pekarskih proizvoda koje su donijeli učenici razredne nastave. Učenici su donijeli jako puno kruha, kolača, kiflica i pogačica.

Vjeroučitelj Neven Pavelić je s vjeronaučnom grupom pripremio prigodan program. Nakon uvodne svečanosti učenicima se obratio vlč. Branko Koretić, zahvalio se učenicima i učitelju Nevenu koji su pripremili program te porazgovaro s djecom o važnosti kruha u našem životu, istaknuvši kako je hrana blagoslov koji ne smijemo olako shvatiti i kako nije lijepo bacati hranu, pogotovo kada postoje ljudi koji oskudjevaju u njoj. Podsjetio je učenike kako je važno da budu dobri u školi i kod kuće i kako je važno da zrna znanja koja im prenose njihovi učitelji vjerno koriste u životu i prenose dalje. Nakon što je vlč. Branko Koretić blagoslovio kruh uslijedila je zajednička molitva u kojoj smo se svi zahvalili za plodove zemlje i kruh na našim stolovima.