Akcija DZZŽ Zlatni čagalj

Autor: Mileo Todić, 23. 9. 2022.

Društvo za zaštitu životinja Zlatni Čagalj poziva vas na suradnju pri obilježavanju Svjetskog dana za zaštitu životinja. Svjetski dan za zaštitu životinja obilježava se 04. listopada a sve je započelo još davne 1931. godine.

Udruga DZZŽ Zlatni čagalj djeluje na području grada Ivanić-Grada i općina Kloštar Ivanić i Križ od 2019. godine. U dosadašnjem radu udruga je udomila preko 150 napuštenih životinja a trenutno se brine o šezdesetak mačaka i tridesetak pasa. Kako udruga nema osiguran stalan prihod od strane lokalnih zajednica i financira se isključivo od donacija građana i tvrtki provodi zajedničku akciju kojom bi se podsjetilo  najmlađe i njihove roditelje na problem napuštenih životinja te ih ujedno potakli na prikupljanje hrane nužno potrebne za preživljavanje naših četveronožnih sugrađana.

Akciji se pridružila i naša Škola te će se provoditi u periodu od 26.09.2022. godine a zaključno do 04.10.2022. na način da je postavljen  posebno dizajniran spremnik za doniranu hranu s kratkim tekstualnim pojašnjenjem na ulazu u školu. Donirati možete konzerve za pse i mačke, kekse za životinje i sličnu hranu namijenjenu psima i mačkama.