Božićna priredba

Autor: Kristina Prilika, 26. 12. 2008.

18. prosinca KUD naše škole za učenike, učitelje, ostale zaposlenike škole, roditelje, bake i djedove uprizorio je na velikoj pozornici susjednog Sveučilišta svečanu božićnu priredbu.

Dvorana je bila prepuna, a publika je uživala u pjesmama koje je izveo zbor kojeg vodi učiteljica Valentina Friedl-Štruklec, recitacijama malih recitatora koje je uvježbala učiteljica Štefica Bakarić te u igrakazu dramske družine koju vodi učiteljica Mirjana Pavanić. Posebno
osvježenje bili su članovi Zavičajne družine koje vodi učiteljica Katarina Popović, a koji su u narodnim nošnjama i na kajkavskom dijalektu ispričali zavičajnu božićnu priču o
navadama i običajima našeg kraja. Za dobro raspoloženje pobrinula se i mala plesna skupina koju vodi učiteljica Ljiljana Žmegač te učenice 8. razreda koje su također izvele
plesnu božićnu točku. Atmosfera na pozornici bila je vesela i svečana, a za što su zaslužni voditeljica KUD-a Anita Vržogić, učiteljica likovne kulture Petra Pavlić, domar
Vlado Šafran i svi ostali učenici i učitelji dobre volje. KUD posebno zahvaljuje ravnateljici što im je prije predstave za sv. Nikolu i božićne priredbe dala izraditi novi prekrasni paravan
za pozornicu, za potrebe dramske i lutkarske družine. Također je već tradicionalno na božićnoj priredbi predstavljen najnoviji broj školskog lista Svitanje u kojem je
pisano o najzanimljivijim događajima u školi i izvan nje od rujna do prosinca te objavljeni literarni i likovni radovi naših učenika. Glavna urednica Svitanja je knjižničarka, Kristina Prilika, a oko tekstova u listu, osim učenika novinara, pomažu joj učiteljice Nataša Svoboda-Arnautov, Dragica Vladić, Snježana Ivanović i defektolog Marko Kirin. Za grafičko uređenje lista odgovorna je učiteljica informatike Irena Novak-Tvrtković koja se potrudila da naš list izgleda zanimljivo i prigodno. Valja naglasiti kako se list u školi printa i uvezuje, a što su također odradili Irena Novak-Tvrtković, Kristina Prilika i Marko Kirin. Novac sakupljen od prodaje lista (610,00 kn) iskoristit će se za nabavu novih knjiga u školskoj knjižnici.  Nakon priredbe svečano je bilo i u školi, gdje je u posebno lijepo i svečano uređenoj učionici bila večera za zaposlenike i umirovljenike škole. Finu večeru pripremile su naše kuharice Pavica i Mira. Atmosfera je bila odlična, a za to su zaslužni ravnateljica i naši učitelji Angel Balabani, Tihomir Golner, Marko Kirin i Marko Čule koji su poveli pjesmu, a mi ostali smo se, naravo, pridružili i uživali.

Prosinac

1. prosinac – Svjetski dan borbe protiv AIDS-a