Lidrano 2009.

Autor: Kristina Prilika, 20. 1. 2009.

19. siječnja održana je općinsko-gradska smotra Lidrano 2009. na kojoj su se predstavile četiri od šest osnovnih s našeg područja te srednja škola Ivan Švear.

U kategoriji literarnih radova natjecalo se 17 radova osnovnih škola, a za županijsku smotru Lidrano 2009. predloženi su sljedeći radovi:
„Gle, sreća ili tuga“, Lucija Katalinić, 4.b, OŠ Đure Deželića, Ivanić-Grad; mentorica: Snježana Ivanović „Moja majka“, Dora Kojić, 4.r, OŠ Posavski Bregi; mentorica: Alemka Pislak „Korito“, Dora Krsnik, 7.r, OŠ Milke Trnine, Križ; mentorica: Jasminka Vučić
Iz srednje škole Ivan Švear, Ivanić Grad dva su literarna rada predložena za županijsku smotru: „11. studenog“, Nikolina Dadić, 3.r; mentorica: Milena Hruška
„Šlavuner“, Marko Klak, 3.r; mentorica: Mirjana Banković-Malečić

U kategoriji samostalnog novinarskog rada natjecao se samo jedan rad, intervju Čista osmica učenice Ivane Bilandžija, 8.r iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić-Grad; mentor Igor Matijašić. Rad je proslijeđen na županijsku smotru.

U kategoriji školskih listova samo je OŠ Đure Deželića predstavila školski list Svitanje, koji direktno ide na županijsku smotru Lidrano 2009. Glavna urednica je Kristina Prilika, a urednica učenica Lucija Kozina, 5.b
Srednja škola na županijsku smotru Lidrano 2009. izlazi s školskim listom Bum, kojeg je glavna urednica Milena Hruška, a urednica učenica Nikolina Dadić, 3.r

U kategoriji pojedinačnog dramsko-scenskog izraza predstavile su se i osnovne i srednja škola.
Iz OŠ Đure Deželića učenica Katarina Čavar, 4.a s pjesmom Bila jednom jedna gruda Marine Vujčić, a pod mentorstvom Štefice Bakarić. Katarina je predložena za županijsku smotru Lidrano 2009.
Iz OŠ Posavski Bregi pojedinačnim dramsko-scenskim izrazom predstavila se učenica Martina Habinovec, 8.r. s pjesmom Ti ionako znaš marije Letice, a pod mentorstvom Ivana Prusine.
Iz srednje škole Ivan Švear pojedinačnim izrazom predstavile su se dvije učenice: Jelena Rzounek, 1.d pjesmom Nesagrađena kuća Ivana Pupačića, a pod mentorstvom Ivana Prusine te Nataša Duvnjak, 4.a s pjesmom Vesne Parun Kad bi se moglo otputovati, a pod mentorstvom Milene Hruške. Nataša Duvnjak je predložena za županijsku smotru Lidrano 2009.

U kategoriji skupnog dramsko-scenskog izraza predstavile su se OŠ Đure Deželića i Stjepana Basaričeka iz Ivanić Grada i obje stekle pravo nastupa na županijskoj smotri; dramska skupina OŠ Đure Deželića izvedbom dramsko-scenske igre „Mala vještica“ Otfrida Preustlera; mentorica Mirjana Pavanić, a OŠ Stjepana Basaričeka dramsko-scenskom igrom Lidije Barbarić Ekošteff, mentorica Martina Janeš. Obje su škole (dramske skupine) zaslužile predstaviti se na županijskoj smotri Lidrano 2009.

Prosinac

1. prosinac – Svjetski dan borbe protiv AIDS-a