Završna svečanost

Autor: Irena Novak Tvrtković, Kristina Prilika, 13. 6. 2009.

U utorak, 9. lipnja održana je završna svečanost za učenike naše škole, roditelje i ostale dobronamjernike u Velikoj dvorani Sveučilišta. Priredba je bila u znaku ljubavi i srca. Program je otvorila ravnateljica Marija Kostrevec kratkim govorom u kojem je pozdravila sve prisutne, zaželjela svima ugodne i vesele ljetne praznike te pohvalila sve učenike i učitelje koji su ove godine školu predstavili na natjecanjima.

Prva nas je na pozornici oduševila učenica 7.b, Ana Ladan, otpjevavši pjesmu Prekrasan svijet. Ana je ostala na pozornici kao voditeljica programa uz Luciju Katalinić iz 4.b. Mali i veliki zbor pripremila je učiteljica Valentina Friedl-Štruklec, a pjevali su nam odreda pjesme ljubavi i srca: Kad ljubav pobjedi, Pjesmu mira i Nek' svud ljubav sja. Učenici 2.a, Helena Karlović i Josip Grgić, članovi zavičajne skupine koju vodi učiteljica Katarina Popović-Milobara, oduševili su nas scenskim nastupom na zavičajnom govoru i u narodnim nošnjama upoznavši nas s povijesti našeg grada i znamenitim i zaslužnim ljudima. Na velikom platnu pogledali smo dramatizaciju Male vještice Otfrida Preustrela u izvedbi male dramske družine, a s kojom su u ožujku nastupili na županijskoj smotri Lidrano u Jastrebarskom. Dramsku skupinu pripremila je i uvježbala te snimila kamerom učiteljica Mirjana Pavanić. Recitatore je pripremila učiteljica Štefica Bakarić, a učenik Marko Cunj iz 3.b pratio ih je svirajući gitaru. Mala ritmika razveselila nas je nastupom uz pjesmu Šubi, dubi baš me bole zubi, a učenice je pripremila učiteljica Ljiljana Žmegač. Iznenađenje priredbe bio je Silvijo Štruklec, zvjezda emisije Ne zaboravi stihove i gost na nedavno održanom koncertu Tonija Cetinskog. Silvijo je stvarno zagrijao atmosferu pa je s njime pjevala i publika i svi učenici na pozornici. Slijedilo je još jedno iznenađenje: učitelji su se skupili u zbor (na inicijativu učiteljice Valentine Friedl-Štruklec) i za učenike i roditelje na pozornici otpjevali pjesmu Vjeruj u ljubav. Glavna i odgovorna za organizaciju cijele priredbe bila je učiteljica Anita Vržogić, voditeljica KUD-a, a pozornicu je srcima i ostalim rekvizitima već tradicionalno ukrasila učiteljica Petra Pavlić uz pomoć učenika likovne grupe.
            Na Završnoj svečanosti predstavljen je i najnoviji broj školskog lista Svitanje, a školska zadruga izložila je radove koje su učenici pripremali tijekom godine, uz veliku pomoć gospođe Svjetlane Loth. Također su ispred dvorane bili postavljeni panoi na kojima su svi razredi izložili najvažnije projekte, događaje, posjete i izlete održane tijekom ove školske godine.

pripremila Kristina Prilika

Prosinac