jesenska manifestacija BUČIJADA

Autor: Irena Novak Tvrtković, Nataša Svoboda Arnautov, 19. 10. 2009.

U nedjelju, 18.10.2009. u našem gradu održala se tradicionalna jesenska manifestacija BUČIJADA.

Naša škola je i ove godine sudjelovala na izložbeno – prodajnom sajmu .

Na našem prekrasno uređenom štandu posjetitelji su mogli kupiti buće raznih oblika, veličina i boja, kolače, jesenske plodove poput lješnjaka, jabuka, oraha, šipka…, domaće marmelade i pekmeze, ukrase na temu buća, rukotvorine i slične proizvode.

Važno je napomenuti da su proizvodi koji su bili izloženi na štandu dar roditelja učenika  naše škole. Likovne radove koji su se našli na štandu izradili su učenici na satovima likovne kulture i izvannastavnim aktivnostima.

Sva prikupljena sredstva utrošit će se u izgradnju učionice na otvorenom.

Hvala svim roditeljima, učenicima i učiteljima koji su se odazvali i sudjelovali u aktivnostima na ovogodišnjoj bučijadi.

Aktivnosti na koje su se mogli uključiti učenici naše škole na ovogodišnjoj Bučijadi :

Za predškolski uzrast i učenike nižih razreda u POU-u prikazana je kazališna predstava Dabrići i Bundevići , kazališta Svarog iz Zagreba .

O predstavi…

„Šupljoglave“ bundeve čule su da je učitelj Dabar otvorio školu i one bi se rado upisale jer su željne znanja. Predstava je posvećena simpatičnoj životinji dabru, koji je ugrožena vrsta, a u posljednje vrijeme ga se nastoji vratiti u hrvatska staništa te isto tako simpatičnoj bući ili tikvi, plodu čudesnih oblika, boja i okusa. Uz igru, smijeh, šaroliku scenu, vesele pjesmice i glazbu predstava potiče ekološku svijest.

U predvorju POU-a održana je likovna radionica za djecu u organizaciji Udruge Forma.

Prosinac

1. prosinac – Svjetski dan borbe protiv AIDS-a